Park Kultury przejdzie metamorfozę

i

Autor: facebook.com/ Radosław Koniarz Park Kultury przejdzie metamorfozę

Park Kultury przejdzie metamorfozę! Jak zmieniał się przez lata?[ZDJĘCIA]

2022-05-10 17:12

Budynek obecnego Parku Kultury powstał na początku lat pięćdziesiątych XX w. jako Zakładowy Dom Kultury, pod patronatem późniejszej Fabryki Samochodów Ciężarowych „Star”. Teraz czeka go wielka przebudowa. Na to zadanie inwestycyjne gmina przeznaczyła 6.100.000,00 złotych, a otwarcie ofert nastąpi już 19 maja br.

Budynek Parku Kultury przejdzie metamorfozę! Jak zmieniał się przez lata?

Częściowa przebudowa budynku ma polegać między innymi na: powiększeniu foyer, przebudowie sanitariatów na każdej kondygnacji, wraz z wykonaniem sanitariatu przystosowanego dla osób niepełnosprawnych w parterze budynku, wydzieleniu klatki schodowej głównej, wykonaniu szybu windowego dla windy 6-osobowej o napędzie elektrycznym oraz nowego biegu klatki schodowej w miejscu istniejącej w północnej części budynku - informuje Leszek Kowalski, ze starachowickiego magistratu.

Prace budowlane mają dotyczyć wszystkich kondygnacji „starachowickiego kina”. Na parterze Wykonawca miałby dokonać przebudowy sanitariatów, wyburzenia ścianek i powiększenia pomieszczeń. Na remont czekają również trzy garderoby. Zostaną pomalowane w nich ściany, wymienione zostaną płytki ceramiczne na podłodze i tak ważne dla odwiedzających nas artystów lustra z oświetleniem.

Zmiany we foyer

Na korytarzu i holu, znajdujących się na parterze budynku, zostanie również wymieniona podłoga, a ściany zostaną poddane renowacji. Zamontowane ma zostać oświetlenie oraz specjalne podświetlenia galerii. Duże zmiany czeka foyer, które w wyniku prac remontowych zostanie powiększone. Foyer zyska przestrzeń poprzez likwidację szatni, przedsionka i kas.

Ściany sali muzycznej zostaną odpowiednio wygłuszone i zamontowane zostanie lustro o wymiarach 150x200 cm.

Na pierwszym piętrze wyremontowany zostanie również balkon sali widowiskowej i zamontowane na nim zostaną nowe kanapy. W sali klubowej na renowację czeka również parkiet. Na drugim piętrze wyremontowana zostanie sala muzyczna, a na kolejnym piętrze zmian doczeka się sala baletowa. Zamontowane tam zostanie nowe nagłośnienie, a także lustra - informuje magistrat.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE