Obwodnica Wąchocka rośnie w oczach. Zobaczcie nagranie [WIDEO]

2021-03-26 9:12
Obwodnica Wąchocka rośnie w oczach
Autor: facebook.com/gminawachock Obwodnica Wąchocka rośnie w oczach

Trwają intensywne prace przy budowie obwodnicy Wąchocka. Będzie ona biegła nowym śladem od granicy Skarżyska-Kamiennej do granicy Starachowic, omijając Parszów po stronie północnej i Wąchock po stronie południowej. Obwodnica jest pierwszą świętokrzyską inwestycją, którą ma być realizowana w ramach Programu budowy 100 obwodnic. Na jakim etapie są obecnie prace? Zobaczcie nagranie.

Miasto odetchnie, kierowcy pojadą szybciej. Obwodnica Wąchocka o długości około 11,7 km biec będzie nowym śladem od granicy Skarżyska-Kamiennej do granicy Starachowic, omijając miejscowość Parszów po stronie północnej i Wąchock po stronie południowej. Dzięki inwestycji ruch tranzytowy zostanie wyprowadzony z ciasnego rynku w Wąchocku, przez co poprawi się bezpieczeństwo ruchu i komfort życia mieszkańców miasta. Łatwiejsza będzie również obsługa ruchu turystycznego na słynącym z zabytków i atrakcji terenie. Równocześnie znacznie skróci się czas podróżowania drogą krajową nr 42 komunikującą między innymi węzeł drogi ekspresowej S7 w Skarżysku-Kamiennej ze starachowicką strefą przemysłową i dalej z drogą krajową nr 9 w kierunku Ostrowca Świętokrzyskiego, Opatowa i Podkarpacia - informuje GDDKiA Kielce.

W ramach inwestycji planowane jest wybudowanie dwujezdniowej drogi klasy GP (główna o ruchu przyspieszonym), czterech skrzyżowań, w tym trzech z sygnalizacją świetlną, 11 obiektów inżynierskich (mosty, wiadukty, przejścia dla zwierząt, podziemne przejście dla pieszych), dróg dojazdowych, urządzeń ochrony środowiska, w tym ekranów akustycznych, infrastruktury dla pieszych i rowerzystów, oświetlenia i odwodnienia. Nową drogą mamy pojechać jesienią 2023 roku.

Południowa Obwodnica Warszawy gotowa!

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres internet_radio@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Sonda
13 dni wolnych to wystarczająca liczba?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE