Noc Muzeów już po raz dziesiąty w Starachowicach! Zwiedzanie za darmo i do późna [AUDIO]

2021-05-12 10:44
muzeum
Autor: facebook.com/Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach

To będzie gratka dla miłośników historii. Już w najbliższą sobotę, 15 maja Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza na zwiedzanie o nietypowej porze. Przed nami kolejna edycja Międzynarodowej Nocy Muzeów. "Po długiej, pandemicznej przerwie zapraszamy w nasze progi" - mówi dyrektor placówki Paweł Kołodziejski. Jakie atrakcje przed nami?

W Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach Noc Muzeów odbędzie się po raz 10. Hasło tegorocznej nocy brzmi "Pod maską". Co oznacza?

Maska kojarzy nam się w ostatnim czasie niezbyt dobrze. To ta część naszej garderoby, z którą każdy chciałby jak najszybciej się  rozstać - mówi dyrektor Paweł Kołodziejski. Jednak nasze hasło nie dotyczy maski noszonej na twarzy ... my będziemy zaglądać pod maskę samochodów. Nasze muzeum to największa w Polsce kolekcja Starów produkowanych w Starachowicach.

Noc Muzeów Starachowice 2021. Mówi Paweł Kołodziejski dyrektor Muzeum Przyrody i Techniki

Tego wieczoru w naszej placówce odbędą się Muzealne Targi Motoryzacji - mówi dyrektor Kołodziejski. Zobaczymy również filmy archiwalne w naszej filmotece fabrycznej. W Kinie Kotłownia będziemy wyświetlać filmy związane również z produkcją samochodów ciężarowych Star. Będzie także możliwość zapoznania się z archiwalnymi wydaniami gazety "Budujemy Samochody" - dodaje dyrektor.

Placówka zaprasza na zwiedzanie już 15 maja od godziny 19:00 do 22:00. Będzie można zobaczyć stałe ekspozycje, a także atrakcje przygotowane specjalnie na Noc Muzeów.

Modele Starów z FSC w nowej odsłonie
Sonda
Czy niedziele handlowe powinny wrócić?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE