Związkowa Solidarność w MAN BUS

i

Autor: NSZZ "Solidarność" w MAN BUS, PKC GROUP i Apleona Związkowa "Solidarność" w MAN BUS

Nie ma podwyżek w starachowickim MAN-ie. Jutro pikieta przed zakładem!

2022-10-26 9:49

Związkowa "Solidarność" w MAN BUS chce podwyżek. Związek wystosował do zarządów spółek pisma wnioskujące o podniesienie wynagrodzeń płacy o 10% z wyrównaniem od września bieżącego roku oraz wypłata premii rocznej. Niestety Zarząd MAN Bus nie reaguje na złe nastroje pracowników a związkowa Solidarność zapowiada na jutro (27.10) pikietę.

Nie ma podwyżek w starachowickim MAN-ie. Jutro będzie pikieta przed zakładem!

Załoga MAN Bus masowo poparła akcję protestacyjną, którą był bojkot tzw. "Barometru Nastrojów" ogłoszony przez MOZ NSZZ „Solidarność”. Protest był wyrazem sprzeciwu wobec polityki płacowej Zarządu firmy. Pomimo nacisków przełożonych zdecydowana większość pracowników odmówiła udziału w ankiecie. Z oficjalnych informacji wynika, że zaledwie 28% zatrudnionych wypełniło formularze ankietowe - informuje Jan Seweryn, szef NSZZ Solidarność.

Niestety Zarząd MAN Bus nie reaguje na złe nastroje pracowników spowodowane spadkiem realnej wartości płac - mówi Seweryn. Brak dialogu ze związkami zawodowymi nie pozwala wypracować rozwiązań zadowalających obie strony. W związku z zaistniałą sytuacją ponawiamy nasze postulaty i oczekujemy, że będą one zrealizowane - dodaje przewodniczący.

W związku z tym jutro(27.10) o godzinie 14:00 na Parkingu przed starachowickim zakładem MAN odbędzie się PIKIETA

Postulaty są dwa:

  • Podwyżka płacy o 10% z wyrównaniem od września bieżącego roku.
  • Wypłata premii rocznej.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE