Kupują laptopy do pracy zdalnej dla swoich uczniów. Zakupy w Skarżysku i Brodach

2020-04-08 11:35
Nowy sprzęt do nauki zdalnej dla świętokrzyskich uczniów
Autor: facebook.com/Konrad Kronig Nowy sprzęt do nauki zdalnej dla świętokrzyskich uczniów

Świętokrzyskie samorządy sięgają po dotacje na zakup sprzętu komputerowego do nauki zdalnej. O nowych zestawach komputerowych zakupionych w ostatnich dniach poinformował prezydent Skarżyska Konrad Kronig oraz wójt gminy Brody Marzena Bernat

Gmina Skarżysko pozyskała blisko 100 tysięcy złotych na zakup laptopów dla skarżyskich publicznych szkół podstawowych. Ze sprzętu w czasie zdalnego nauczania będą mogli korzystać uczniowie, a także nauczyciele, którzy obecnie mają problem z dostępem do komputerów.

Dofinansowanie, które pozyskaliśmy w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, wynosi dokładnie 99.750 zł. Dzięki tym pieniądzom kupujemy 35 laptopów, które już niebawem trafią do szkół. Będą nimi dysponowali dyrektorzy w porozumieniu z wychowawcami klas. Liczę, że dzięki tej pomocy uczniowie, którzy obecnie nie mają dostępu do komputera bądź dzielą go z rodzeństwem, będą mogli bez problemów uczestniczyć w nauce on-line- powiedział prezydent Skarżyska.

Komputery trafią też do uczniów z gminy Brody o czym poinformowała wójt Marzena Bernat.

Nowy sprzęt do nauki zdalnej dla świętokrzyskich uczniów
Autor: facebook.com/Marzena Bernat Nowy sprzęt do nauki zdalnej dla świętokrzyskich uczniów

Gmina Brody rozdała szkołom 26 laptopów do nauki zdalnej. Jeżeli potrzebujesz tego sprzętu zgłoś się do dyrektora placówki. - W stu procentach wykorzystaliśmy szansę jaką było pozyskanie 60 tys. zł z Ministerstwa Cyfryzacji. Złożyliśmy wniosek i otrzymaliśmy tę kwotę na sprzęt komputerowy. Cieszę się że tak szybko udało się zdobyć te urządzenia mimo braków na rynku – powiedziała Marzena Bernat Wójt Gminy Brody.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE