Kiedy zakończą się prace na odcinku Moniuszki? Trwa tam budowa ronda

2022-11-28 12:21
moniuszki
Autor: UM Starachowice

Trwają prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Stanisława Moniuszki, Nowowiejskiej i 6 Września oraz przy rozbudowie odcinka ulicy Stanisława Moniuszki. Koszt tego przedsięwzięcia to ponad 4,8 mln zł. Gmina na realizację zadania uzyskała dofinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Kiedy prace się zakończą?

Kiedy zakończą się prace na odcinku Moniuszki? Trwa tam budowa ronda

Realizowana inwestycja stanowić będzie oczekiwane przez kierowców uzupełnienie do wybudowanej przed dwoma laty dwukierunkowej ulicy Stanisława Moniuszki. Ponad 700-metrowy odcinek, łączący ulice Kielecką z Nowowiejską, mocno usprawnił połączenie południowej części Starachowic z resztą miasta. Wielu kierowców korzysta z tej trasy, o czym może świadczyć sznur aut przemieszczających się tą drogą.

W ramach prowadzonej obecnie inwestycji rozbudowane zostanie skrzyżowanie ulic Stanisława Moniuszki i Nowowiejskiej – 6 Września, na skrzyżowanie z wyspą centralną typu rondo. Zaplanowano wykonanie nowych nawierzchni dróg, przebudowę chodników oraz budowę jednostronnej ścieżki rowerowej (przy ul. Stanisława Moniuszki) - wyjaśnia Prezydent Miasta Marek Materek. Zmodernizowane zostanie także oświetlenie uliczne.

Ustalono tymczasową organizację ruchu z zapewnieniem przejezdności drogą powiatową – informuje Mateusz Bidziński, zastępca kierownika referatu Realizacji Inwestycji Urzędu Miejskiego. Trwa rozbudowa ul. Stanisława Moniuszki na odcinku od planowanego ronda do skrzyżowania z al. Św. Jana Pawła II. Przebudowywane jest kolidujące uzbrojenie podziemne oraz układane są warstwy konstrukcyjne drogi.

Planowany termin zakończenia prac to koniec lutego przyszłego roku.

W ramach rozbudowy odcinka ulicy Moniuszki w Starachowicach wykonywane jest odwodnienie drogi za pomocą nowego odcinka kanalizacji deszczowej podłączonego do kanalizacji istniejącej. Wody opadowe i roztopowe odprowadzane będą z powierzchni utwardzonych, tj. jezdni, chodników i ścieżek rowerowych zlokalizowanych w pasie drogowym.

Źródło: UM Starachowice

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE