Jerzy Materek pozostaje w Zarządzie Powiatu. Padają pytania o nepotyzm

2021-11-25 18:38
jerzy
Autor: facebook.com/Marek Materek Jerzy Materek

Dużo w ostatnim czasie w Starachowicach mówi się o nepotyzmie. Okazuje się jednak, że mimo walki z nepotyzmem, którą tak często zapowiada prezydent miasta Marek Materek stanowiska w powiecie nie stracił jego ojciec, Jerzy Materek. Prezydent twierdzi, że w tym przypadku o nepotyzmie nie ma mowy. Czyżby? - pyta radna PIS Agnieszka Kuś

Burzliwa sesja Rady Powiatu za nami. Ze stanowiska zrezygnował dotychczasowy starosta Piotr Babicki a jego miejsce zajął rekomendowany przez prezydenta Marka Materka, Piotr Ambroszczyk. (Obaj panowie w wyborach startowali z Komitetu Marka Materka).

Wraz ze starostą Babickim do dyspozycji radnych oddał się cały Zarząd Powiatu starachowickiego. Tu nie ma wielu zaskoczeń. Wicestarostą ponownie został Dariusz Dąbrowski, stanowiska nie stracił też ojciec prezydenta Materka, Jerzy Materek - członek Zarządu Powiatu.

Afera Kadrowa w Starachowicach

Przypomnijmy: Wiele osób straciło stanowiska po tym, jak prezydent Starachowic sprzeciwił się "wykorzystywaniu pozycji zawodowej do załatwiania prywatnych spraw".

Z pełnionych przez siebie funkcji zrezygnowali między innymi:

  • prezes ZEC Marcin Pocheć
  • nieetatowy członek zarządu powiatu Robert Sowula
  • dyrektor Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej Grzegorz Kaleta
  • Starosta Starachowicki Piotr Babicki

Tymczasem podczas dzisiejszej sesji rady powiatu na stanowisko członka Zarządu Powiatu ponownie zaproponowano kandydaturę Jerzego Materka (ojca prezydenta Marka Materka). Czy to nie jest nepotyzm? - pyta radna PIS Agnieszka Kuś nowego starostę Piotra Ambroszczyka.

To klasyczny przykład nepotyzmu, z którym walczy lider komitetu Marek Materek, dając przyzwolenie na zatrudnienie ojca w samorządzie powiatu - powiedziała radna PIS Agnieszka Kuś.

To stanowisko polityczne a za Jerzym Materkiem przemawia fachowość i merytoryka - odpowiedział Piotr Ambroszczyk.

Prezydent Marek Materek w jednym z wpisów na swoim fanpage wyjaśnia to dużym poparciem dla ojca w wyborach:

W 2019 roku nasz komitet wyborczy został poproszony przez partie opozycyjne o wsparcie Ich list kandydatem z naszego środowiska. Wytypowaliśmy wtedy, że największe szanse na uzyskanie mandatu ma mój Tata Jerzy Materek, który jest członkiem zarządu Powiatu Starachowickiego. Wspólnie namówiliśmy Tatę do startu w wyborach. Co ciekawe uzyskał lepszy wynik w naszym powiecie od szefa struktur regionalnych PiS posła Krzysztofa Lipca, który reprezentuje nas w parlamencie od blisko 20 lat. Mimo to głosów zabrakło do objęcia mandatu.

Oceny mieszkańców Starachowic są różne jeśli chodzi o tą sytuację - jedni przyklaskują, inni nie zostawiają na prezydencie "suchej nitki".

Jednym ze sztandarowych haseł wyborczych prezydenta Marka Materka była właśnie walka z nepotyzmem. Przypominamy archiwalne nagranie.

Czym jest nepotyzm?

Nepotyzm (łac. nepos „wnuk, potomek”) – faworyzowanie członków rodziny przy obsadzaniu stanowisk i przydzielaniu godności - Wikipedia.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy zasiadanie Jerzego Materka w Zarządzie Powiatu to nepotyzm? A może w tej sytuacji nie może być o tym mowy? Chętnie poznamy Wasze opinie na ten temat.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Remont ul. Konstytucji 3-go Maja w Starachowicach
Sonda
Czy zdarzyło Ci się pić w miejscu pracy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE