Jak do tego doszło? 72-latek ponad kilometr jechał torami!

2020-02-16 10:14
72-latek ponad kilometr jechał torami!
Autor: Bartosz Manicz 72-latek ponad kilometr jechał torami!

Wstrzymany ruch pociągów i pytanie jak do tego doszło. 72-latek przez kilometr jechał autem po… torach! W walentynkowy wieczór służby musiały ratować z opresji kierowcę seata, który wjechał na torowisko.

Mężczyzna utknął między szynami. Szczęśliwie, ratunek przyszedł na czas! Sprawdziliśmy jak do tego doszło i którędy na torowisko wjechał walentynkowy podróżnik.

Swoją kilometrową podróż torowiskiem rozpoczął wjeżdżając na torowisko przy przejeździe kolejowym Starachowice Zachodnie. Prawdopodobnie kierowcę zmyliła strzałka umieszczona na jezdni tuż przed przejazdem informująca o możliwości skrętu w lewo za przejazdem.

Przejazd kolejowy Starachowice Zachodnie
Autor: Bartosz Manicz Przejazd kolejowy Starachowice Zachodnie

72-latkowi trudno było wytłumaczyć swoje postępowanie, jednak faktem jest to, że miał dużo szczęścia, za kilka minut tym torem miał przejeżdżać pociąg towarowy – informuje świętokrzyska policja. Seniorowi udało się dojechać prawie do przejścia dla pieszych przy Odlewniach Polskich- to około kilometra.

Przejście dla pieszych Odlewnie Polskie
Autor: Bartosz Manicz Przejście dla pieszych Odlewnie Polskie

Mężczyzna był trzeźwy. Ponieważ jego zachowanie było wyjątkowo niebezpieczne mundurowi zdecydowali, by zatrzymać 72-latkowi prawo jazdy. Teraz o posiadaniu przez niego uprawnień zadecyduje sąd.

Wstrzymany ruch pociągów i ogromne zagrożenie. 72-latek prowadził auto po… TORACH!
Autor: Świętokrzyska Policja

O 72-latku wjeżdżającym na torowisko służby poinformował będący po służbie policjant, który był świadkiem tej dość niecodziennej sytuacji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE