Czy na Bugaju w Starachowicach powstanie jednostka wojskowa? Tego chcą włodarze

2022-11-22 11:56
Wojskowe Targi Pracy w Starachowicach
Autor: Dawid Bąk Wojskowe Targi Pracy w Starachowicach

W Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach we wtorek (22 listopada) odbyły się Targi Wojskowe, skierowane do osób bezrobotnych i pełnoletnich uczniów szkół średnich, zainteresowanych pracą w Wojsku Polskim. Podczas wydarzenia Starosta Piotr Ambroszczyk poinformował o liście intencyjnym skierowanym do Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka w sprawie utworzenia w naszym mieście jednostki wojskowej.

Jest to efekt kilkumiesięcznej pracy, którą podjęliśmy z prezydentem. Odbyły się negocjacje i rozmowy z wieloma podmiotami. W ubiegłym tygodniu złożyliśmy z prezydentem Starachowic list intencyjny adresowany do Premiera Mariusza Błaszczaka. Jest to propozycja utworzenia jednostki wojskowej na terenie Starachowic. Niektóre służby wojskowe analizowały już część lokalizacji pod względem przydatności do ulokowania jednostki – powiedział Starosta Starachowicki Piotr Ambroszczyk.

Wojskowe Targi Pracy w Starachowicach
Autor: Dawid Bąk Wojskowe Targi Pracy w Starachowicach

Jako przedstawiciele organów samorządów terytorialnej o bogatej historii narodowo-wyzwoleńczej wyrażamy chęć włączenia się w działania koordynowane przez Pana Premiera, a wykraczające poza zakresy nie tylko kompetencyjne, ale również administracyjne naszych samorządów. Widzimy i rozumiemy, że bezpieczeństwo państwa jest najwyższym dobrem opartym na silnych ośrodkach i jednostkach wojskowych tworzonych wraz z partnerami z samorządu terytorialnego – czytamy w piśmie skierowanym przez oba samorządy do Premiera Błaszczaka.

Sugerowanym przez starachowickie samorządy miejscem do ulokowania jednostki wojskowej w Starachowicach jest osiedle Bugaj. Starosta i prezydent argumentują, że jest to bardzo dobre położenie zarówno geograficzne jak i logistyczne.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Kultowe smaki PRL-u. Pamiętasz te dania z barów mlecznych i stołówek?

Pytanie 1 z 10
Bary mleczne były w PRL popularne, ponieważ było w nich:
Warszawa szykuje się do świąt. Na ulicach zawisła iluminacja, na placu Zamkowym stanęła choinka
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE