"Chłodne" pożegnanie z wiceprezydent Anetą Nasternak. Kto będzie następny?

2021-11-19 11:36
nasternak
Autor: facebook.com/Marek Materek Pożegnanie z wiceprezydent Anetą Nasternak

Wiceprezydent Starachowic ds. społecznych, Aneta Nasternak zrezygnowała ze stanowiska. Informacja o rezygnacji pojawiła się już wczoraj (18listopada) w Biuletynie Informacji Publicznej. Prezydent milczał, dopiero dziś, a to "nie w jego stylu" dał bardzo krótki, oficjalny komentarz w tej sprawie na swoim fanpage.

Pożegnanie bez pamiątkowego zdjęcia, bez wylewnych podziękowań. Tak prezydent Marek Materk rozstał się z wiceprezydent Anetą Nasternak. O fakcie poinformował krótko na swoim fanpage.

Pani Aneta Nasternak 22 października 2021 roku złożyła rezygnację bez uzasadnienia z pełnienia funkcji Zastępcy Prezydenta Starachowic. 18 listopada rezygnacja została przeze mnie przyjęta. W związku z tym odwołałem Panią Prezydent z pełnionej funkcji. Zaproponowałem Pani Anecie Nasternak powrót na stanowisko pełnomocnika ds. rewitalizacji w Referacie Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych. W związku z odrzuceniem tej propozycji - rozstaliśmy się dziękując za dotychczasową współpracę - napisał prezydent Materek na fanpage.

Rezygnuję ze względów zdrowotnych, osobistych. Byłam zaszczycona, że mogłam pracować dla tego miasta i trzymam kciuki za jego dalszy, wspaniały rozwój pod kierunkiem prezydenta miasta Marka Materka - powiedziała w rozmowie z portalem Starachowice-Net.pl Aneta Nasternak.

To dziwne i zaskakujące pożegnanie, bowiem prezydent znany jest z "wylewniejszego" stylu. Przypomnijmy jego ostatni wpis dotyczący odejścia na emeryturę jednej z pracownic gospodarczych starachowickiego magistratu. Tam prezydent udał się na obiad, a wspólne zdjęcie z odchodzącą z urzędu pracownicą umieścił z podziękowaniami na swoim fanpage. Skąd zatem tak "chłodne " pożegnanie z wiceprezydent Nasternak? Czy stanowisko to niebawem otrzyma ktoś związany z partią rządzącą,  z którą w ostatnim czasie bardzo blisko współpracuje prezydent Materek? O tym zapewne przekonamy się niebawem.

Tymczasem dziś (19.11) "Echo Dnia" informuje o kolejnych rezygnacjach z zajmowanych stanowisk.

Czystki personalne w kręgach władzy w Starachowicach oraz w powiecie starachowickim rozkręcają się na dobre. Jak ustaliło "Echo Dnia", rezygnację ze stanowiska dyrektora szpitala powiatowego złożył Grzegorz Kaleta. Wygląda na to, że rezygnacja dyrektora ze stanowiska to kolejny akord w głośnej sprawie nadużyć i nepotyzmu na szczytach władzy w Starachowicach. Teraz pojawia się pytanie, czy [...] do dymisji poda się starosta starachowicki Piotr Babicki - pytają dziennikarze "Echa Dnia".

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czekamy na komentarze.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Starachowiczanie o ograniczeniach w komunikacji miejskiej
Sonda
Czy obecna drożyzna wpłynęła na twoje życie?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE