Brawo Panowie! Kolejne obywatelskie zatrzymanie w Starachowicach

2021-12-02 16:12
Brawo Panowie! Obywatelskie zatrzymanie w Starachowicach
Autor: pixabay/zdjęcie ilustracyjne Brawo Panowie! Obywatelskie zatrzymanie w Starachowicach

Wczoraj (01.12) późnym wieczorem w Starachowicach postawą godną naśladowania wykazało się dwóch mężczyzn, którzy widząc kierującego fordem, jadącego całą szerokością drogi doprowadzili do jego zatrzymania. Teraz 63-latek, który miał w swoim organizmie 2,5 promila alkoholu stanie przed sądem.

Wczoraj po godzinie 21 do dyżurnego starachowickiej komendy wpłynęło zgłoszenie, że po jednej z ulic na terenie miasta, całą szerokością drogi porusza się kierujący fordem.

W czasie swojej jazdy wjechał na chodnik uszkadzając znak informacyjny oraz słup oświetleniowy. Natychmiast na miejsce interwencji zostali skierowani policjanci. Dwóm świadkom udało się zatrzymać nieodpowiedzialnego kierującego i uniemożliwić mu dalszą jazdę samochodem - informuje Paweł Kusiak oficer prasowy KPP Starachowice.

Gdy po chwili mundurowi dotarli na miejsce okazało się, że ujęty 63-latek miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, a pojazd odholowany na policyjny parking - dodaje Paweł Kusiak.

Teraz 63-latek będzie odpowiadał za kolizję oraz jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Przypominamy! Jeżeli widzisz, że ktoś łamie prawo, wykonaj telefon na numer alarmowy. To nic nie kosztuję, a może uratować czyjeś życie.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Sonda
Czy chciałbyś żeby spadł śnieg na święta?
Remont ul. Konstytucji 3-go Maja w Starachowicach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE