Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kota. Starachowicki magistrat zachęca- zostań społecznym opiekunem kotów wolno żyjących

2020-02-17 9:36
Dzień Kota
Autor: Ewa Jędrasik

W tym wyjątkowym dniu warto szczególnie zadbać o waszych pupili. Prócz składania życzeń futrzanym przyjaciołom możecie wziąć udział w akcji organizowanej od dwóch lat przez starachowicki magistrat i zostać "Społecznym Opiekunem Kotów Wolno Żyjących".


"W Starachowicach mamy ponad 100 kotów wolno żyjących- mówi Karolina Wasilewski- odpowiedzialna z ramienia magistratu za tą akcję. Dotychczas bezdomnymi kotami w mieście zajmuje się 16 wolontariuszy.Takie koty są elementem miejskiego ekosystemu a ich obecność zapobiega rozprzestrzenianiu się gryzoni  takich jak myszy i szczury"- dodaje.

Karolina Wasilewski

Każdy kto chciałby zostać opiekunem kotów bezdomnych, może to zrobić w każdej chwili, wystarczy zgłosić się do Referatu Gospodarki Komunalnej, Dróg i Ochrony Środowiska UM w Starachowicach.Taki opiekun otrzyma legitymację identyfikacyjną, karmę dla kotów w okresie zimowym oraz możliwość zgłaszania kotów, którymi się opiekuje, do bezpłatnej sterylizacji, kastracji lub leczenia.

Ze starachowickim magistratem współpracuje weterynarz Dariusz Białoń

Dariusz Białoń

Akcja ta prowadzona jest w Starachowicach od 2018 roku w ramach "Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Starachowice".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE