Śmierć na stadionie! Tragiczne wydarzenie po meczu Bayern - Borussia Dortmund

2021-03-08 7:18 dko
Znicz, świeczka
Autor: East News Znicz

Piłkarze Bayernu Monachium po ostatniej rywalizacji z Borussią Dortmund mogli schodzić z murawy zadowoleni, bo pokonali odwiecznego rywala na własnym terenie. Okazuje się, że cała społeczność Bawarczyków tuż po spotkaniu dostała bardzo ogromny cios, który zabolał wielu. Jak poinformował niemiecki klub zaraz po rywalizacji z Borussią zmarł Hans Rauchensteiner, fotograf który przez blisko 40 lat współpracował z Bayernem.

Hans Rauchensteiner za naszą zachodnią granicą był doskonale znanym fotoreporterem. Pracę w zawodzie zaczynał na początku lat 70. ubiegłego wieku. Kilka lat później nawiązał współpracę z Bayernem Monachium. To on był odpowiedzialny za tworzenie m.in. zdjęcia do magazynu klubowego, kart z autografami i plakatów drużyn z różnych sportowych sekcji klubu. Rauchensteiner rzadko kiedy opuszczał spotkania Bayernu Monachium.

Wzruszający wpis mamy o zmarłym tacie Roberta Lewandowskiego. Łzy same cisną się do oczu

Lewandowski, Ronaldo i Ibrahimović – bitwa na OBRZYDLIWIE drogie fury! | Futbologia

Fotograf był obecny również podczas sobotniego klasyku ligi niemieckiej. Monachijczycy na własnym obiekcie mierzyli się z Borussią Dortmund i po emocjonującej rywalizacji wygrali 4:2. Niestety jak się później okazało, dla Rauchensteinera było to ostanie spotkanie. Klub poinformował, ze 72-latek zmarł będąc jeszcze na Allianz Arenie, ale przyczyny zgonu nie są jeszcze znane.

Robert Lewandowski strzela HAT-TRICKA i goni rekord Muellera! Wspaniały mecz Polaka [WIDEO]

- Przedstawiciele Bayernu Monachium i niemieckie dziennikarstwo sportowe opłakują śmierć Hansa Rauchensteinera. Zmarł nagle i nieoczekiwanie, pracując na Allianz Arenie po meczu z Borussią Dortmund - czytamy na stronie Bayernu. - Żegnamy wielką osobowość niemieckiego dziennikarstwa sportowego. Hans przez 50 lat był naszym niezawodnym i uczciwym towarzyszem. Piłka nożna i sport były dla niego wielką pasją i ważną częścią życia - powiedział Karl-Heinz Rummenigge.

Najnowsze