Tenis

Zwycięstwo Igi Świątek dało Polsce awans do finału turnieju Billie Jean King Cup

Iga Świątek pewnie pokonała Celine Naef 6:4, 6:3 i już zapewniła Polsce zwycięstwo w pojedynku ze Szwajcarią w prestiżowym turnieju Billie Jean King Cup. To oznacza, że Polska awansowała do turnieju BJK Cup Finals, który w listopadzie odbędzie się w Sewilli.

Wynik meczu Iga Świątek - Celine Naef

Iga Świątek pokonała Celine Naef 6:4, 6:3.

Mecz był zacięty, ale Iga Świątek pokazała, że w decydujących momentach to ona jest lepsza i pewniej uderza piłki, które są nie do obrony przez przeciwniczkę. Sklasyfikowana na 148. pozycji Naef momentami grała bardzo dobrze i różnicy w pozycji w rankingu w ogóle nie było widać.

W drugim secie Iga Świątek prowadziła już 4:0, by oddać pod rząd aż trzy gemy. W porę jednak się pozbierała i wygrała seta 6:3 oraz cały mecz 2:0.

Zobacz zdjęcia

Wynik Polska - Szwajcaria w Billi Jean King Cup

Rywalizacja Polski ze Szwajcarią wydawała się z góry skazana na porażkę, co wskazują rankingi tenisowe. Szwajcarki plasują się obecnie na trzeciej pozycji w zestawieniu ITF narodowych drużyn w Billie Jean King Cup. A Polska jest dopiero na 17. miejscu.

Ale ranking nie odzwierciedla absolutnie obecnego układu sił. Polska wystawiła najsilniejszy skład, a Szwajcaria nie mogła skorzystać z mistrzyni olimpijskiej z Tokio Belinda Bencic oraz Viktoriji Gplubic. Pierwsza spodziewa się dziecka, druga jest kontuzjowana.

W piątek Magdalena Fręch pokonała Celine Naef 6:7 (8-10), 7:5, 6:3 w drugim pojedynku wyjazdowego meczu Polski ze Szwajcarią w tenisowym Pucharze Billie Jean King. W meczu otwarcia na twardej nawierzchni w Biel Iga Świątek wygrała z Simoną Waltert 6:3, 6:1.

Natomiast do gry podwójnej kapitanowie nominowali pary: Maja Chwalińska i Katarzyna Kawa oraz Naef i Jil Teichmann, która w 2022 roku była w składzie Szwajcarek, gdy triumfowały one w finale BJK Cup w Glasgow.

QUIZ: Ile wiesz o Idze Świątek?