Nie będzie podatku od emerytury? Taki plan ma PO

i

Autor: Spot wyborczy Platformy Obywatelskiej

Emerytura 2023

Zwolnienie z podatku dla emerytów mających do 5 tys. zł brutto. Jest tylko jeden warunek

Dziś emeryci muszą oprowadzać podatek od emerytury. Od świadczeń potrąca się także składkę zdrowotną. To jednak może się zmienić.

Taką zmianę zapowiada Małgorzata Kidawa-Błońska, wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej, w spocie wyborczym Koalicji Obywatelskiej. Pojawił się on m.in. na profilach partii w mediach społecznościowych.  

- Po wygranych wyborach wprowadzimy zwolnienie od podatku dla wszystkich emerytów, którzy dostają emerytury do 5 tys. zł brutto, wszyscy inni zapłacą mniejszy podatek - mówi w ekranu Kidawa-Błońska.

W spocie wypowiada się również emerytka, która mówi, że choć pracowała całe życie i odprowadzała podatki, to w tej chwili również państwo pobiera od niej podatek i zdrowotne. Ocenia, że trzynastki i czternastki nie rekompensują drożyzny, jaka obecnie panuje w sklepach i postuluje, żeby emeryci nie musieli płacić podatków.

Kidawa-Błońska obiecuje, że po wygranych wyborach Koalicja Obywatelska wprowadzi zwolnienie z podatku dla wszystkich emerytów, którzy dostają emerytury do 5 tys. brutto. Ponadto wszyscy inni emeryci mają zapłacić mniejszy podatek.

Najważniejsze wiadomości ze Śląska

i

Autor: Marcin Twaróg Link: https://www.eska.pl/slaskie/