Oddział Kardiologii w dąbrowskim szpitalu

i

Autor: Katarzyna Ziółkowska-Dąbek Oddział Kardiologii w dąbrowskim szpitalu

Zmodernizowano Oddział Kardiologiczny w dąbrowskim szpitalu. Będzie większy komfort dla pacjentów

2022-09-22 14:34

W Zagłębiowskim Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej uroczyście otwarty został zmodernizowany Oddział Kardiologiczny. Przemianie uległy zarówno sale medyczne, przestrzenie wspólne oraz te dedykowane pacjentom.

Oddział Kardiologii jest obecny w Dąbrowie Górniczej od 17 lat. Jest to drugi co do wielkości oddział Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Polsce. Odnowienie infrastruktury, wymiana sprzętu medycznego była więc bardzo istotna.

- Oddajemy na potrzeby mieszkańców Dąbrowy Górniczej 35 łóżek oddziału szpitalnego, w tym 12 łóżek intensywnego nadzoru kardiologicznego. Oddajemy też dwie pracownie hemodynamiki wykonane w reżimie bloku operacyjnego, które wyposażone są w nowy sprzęt do ratowania życia - powiedział nam dyrektor medyczny Grupy American Heart of Poland Paweł Kazimierczak.

Dzięki modernizacji oddział może zapewnić pacjentom wyższy poziom komfortu i nowoczesną kompleksową opiekę medyczną.

- Programy lekowe onkologiczne wymagają nadzoru kardiologicznego żeby ten pacjent był bezpiecznie leczony. Nie wyobrażam sobie żeby w tak dużym szpitalu gdzie mamy kilkanaście oddziałów, kilkanaście poradni specjalistycznych nie było takiego ośrodka jak ośrodek kardiologiczny - mówi dyrektor Zagłębiowskiego Centrum Onkologii Tomasz Szczepanik.

Oddział Kardiologii Polsko-Amerykańskich Klinik Serca przyjmuje w dąbrowskim szpitalu ponad 200 pacjentów miesięcznie.

- Z uwagi na to, że zwiększyła nam się powierzchnia mogliśmy rozbudować blok operacyjny i dzięki temu uzyskaliśmy możliwość pozyskania nowego sprzętu, rozbudowy zaplecza technicznego. W związku z tym oferta skierowana do pacjentów kardiologicznych zwiększyła się o zabiegi, których do tej pory nie byliśmy w stanie wykonywać - dodaje ordynator oddziału Marek Kondys.

Oddział Kardiologii Polsko-Amerykańskich Klinik Serca przyjmuje pacjentów z ostrymi zespołami wieńcowymi, niewydolnością krążenia, zapaleniem mięśnia sercowego oraz wszelkiego rodzaju zaburzeniami rytmu serca.