Zmodernizowano Oddział Kardiologiczny w dąbrowskim szpitalu. Będzie większy komfort dla pacjentów

2022-09-22 14:34
Oddział Kardiologii w dąbrowskim szpitalu
Autor: Katarzyna Ziółkowska-Dąbek Oddział Kardiologii w dąbrowskim szpitalu

W Zagłębiowskim Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej uroczyście otwarty został zmodernizowany Oddział Kardiologiczny. Przemianie uległy zarówno sale medyczne, przestrzenie wspólne oraz te dedykowane pacjentom.

Oddział Kardiologii jest obecny w Dąbrowie Górniczej od 17 lat. Jest to drugi co do wielkości oddział Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Polsce. Odnowienie infrastruktury, wymiana sprzętu medycznego była więc bardzo istotna.

- Oddajemy na potrzeby mieszkańców Dąbrowy Górniczej 35 łóżek oddziału szpitalnego, w tym 12 łóżek intensywnego nadzoru kardiologicznego. Oddajemy też dwie pracownie hemodynamiki wykonane w reżimie bloku operacyjnego, które wyposażone są w nowy sprzęt do ratowania życia - powiedział nam dyrektor medyczny Grupy American Heart of Poland Paweł Kazimierczak.

Dzięki modernizacji oddział może zapewnić pacjentom wyższy poziom komfortu i nowoczesną kompleksową opiekę medyczną.

- Programy lekowe onkologiczne wymagają nadzoru kardiologicznego żeby ten pacjent był bezpiecznie leczony. Nie wyobrażam sobie żeby w tak dużym szpitalu gdzie mamy kilkanaście oddziałów, kilkanaście poradni specjalistycznych nie było takiego ośrodka jak ośrodek kardiologiczny - mówi dyrektor Zagłębiowskiego Centrum Onkologii Tomasz Szczepanik.

Oddział Kardiologii Polsko-Amerykańskich Klinik Serca przyjmuje w dąbrowskim szpitalu ponad 200 pacjentów miesięcznie.

- Z uwagi na to, że zwiększyła nam się powierzchnia mogliśmy rozbudować blok operacyjny i dzięki temu uzyskaliśmy możliwość pozyskania nowego sprzętu, rozbudowy zaplecza technicznego. W związku z tym oferta skierowana do pacjentów kardiologicznych zwiększyła się o zabiegi, których do tej pory nie byliśmy w stanie wykonywać - dodaje ordynator oddziału Marek Kondys.

Oddział Kardiologii Polsko-Amerykańskich Klinik Serca przyjmuje pacjentów z ostrymi zespołami wieńcowymi, niewydolnością krążenia, zapaleniem mięśnia sercowego oraz wszelkiego rodzaju zaburzeniami rytmu serca.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE