Zmarł ostatni pawian w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. Miał 26 lat

2022-09-24 11:53
Pawian Pituś
Autor: Renata Proksa / Facebook

Śląski Ogród Zoologiczny poinformował o śmierci ostatniego pawiana w chorzowskim zoo. Pawian Pituś miał 26 lat.

- Żegnaj Pitusiu! 15 września za tęczowy most przeszedł ostatni z naszego stada pawianów płaszczowych – pawian Pituś – poinformowali w mediach społecznościowych pracownicy Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.

Jak czytamy w informacji przekazanej przez Śląski Ogród Zoologiczny Pituś urodził się 13 marca 1996 r. w śląskim zoo, gdzie przeżył 26 lat. Ostatnio był jedynym pawianem w ogrodzie zoologicznym w Chorzowie. Odejście Pitusia tymczasowo kończy historię hodowli tego gatunku w śląskim zoo.

- W ostatnim czasie był jedynym pawianem w naszym ogrodzie. Wiosną swoją wolierę zamienił na mniejszą, ale bardziej komfortową, w której mogliśmy zapewnić mu spokój i ciszę – informują pracownicy chorzowskiego zoo.

Pracownicy zoo przekazują, że 26 lat to sędziwy wiek jak dla pawiana. Średnia długość życia przedstawicieli tego gatunku w ogrodach zoologicznych to 25-30 lat.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE