Ostrzeżenie dla mieszkańców

i

Autor: Marcin Twaróg

Zagrożenie

Złodzieje kręcą się po osiedlu w Sosnowcu i szukają okazji do włamania

Blady strach padł na mieszkańców Niwki w Sosnowcu. Grupka śniadych osób kręci się po osiedlu, wchodzą do klatek schodowych i łapią za klamki drzwi, sprawdzając, czy uda się wejść. Sprawę zna już policja w Sosnowcu.

Czas wakacji sprzyja włamaniom do mieszkań. Ludzie wyjeżdżają na wakacje i często pozostawiają swoje mieszkania bez dozoru. Wówczas złodzieje szybko ustalają brak lokatorów i często plądrują mieszkania z kosztowności. Na osiedlu Kalinowa w Sosnowcu na Niwce mieszkańcy są zaniepokojeni grupką podejrzanie zachowujących się osób i ostrzegają się przed niebezpieczeństwem.

Złodziejski gang w Sosnowcu

Od kilku dni mieszkańcy osiedla Kalinowa na Niwce w Sosnowcu mówią tylko o jednym. Dziwnie zachowujący się ludzie podobno chodzą od klatki do klatki i ewidentnie szukają okazji do włamania.

- Doszły do mnie informacje że po naszym osiedlu grasują obce osoby. 5 kobiet, prawdopodobnie 3 z nich to Romki i 2 Polki. Dzwonek, pukanie, łapanie za klamkę. Kiedy się otworzy drzwi, pytają się o ubranka dla dzieci. Nie patrzą na osobę, z którą rozmawiają, tylko zapuszczają "żurawia" do mieszkania - informuje jedna z mieszkanek osiedla.

Dodaje, że podejrzana grupka była widziana na Kalinowej, Wrzosowej, Jodłowej, jak również w okolicach paczkomatu przy kościele. 

Ostrzeżenie przed włamywaczami

Mieszkańcy ostrzegają się przed włamywaczami. Ich sposób działania jest prosty. Podobno pozostawiają pod drzwiami upatrzonego mieszkania reklamówkę z jedzeniem. Są w niej trzy słoiki: zupa, ryż, kasza, makaron i chusteczki. W ten sposób sprawdzają, czy ktoś jest w mieszkaniu. Jeśli reklamówka nie zniknie, może to oznaczać, że przez dłuższy czas w mieszkaniu nikogo nie ma.

Ostrzeżenie przed włamywaczami w Sosnowcu

i

Autor: Facebook

Policja w Sosnowcu sprawdza sygnały o włamywaczach

O podejrzanie zachowujących się ludziach, którzy prawdopodobnie podróżują samochodem na gliwickich rejestracji, już wie policja w Sosnowcu. Mieszkańcy informowali o zagrożeniu.

- Apelujemy o to, aby dobrze zabezpieczać swoje mieszkanie przed wyjściem i by na bieżąco reagować na niepokojące sytuacje – mówi mł. asp. Katarzyna Cypel-Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Sosnowcu.

Na razie na osiedlu Kalinowa w Sosnowcu nie doszło jeszcze do żadnego włamania. Policja apeluje do mieszkańców, aby w przypadku zaobserwowania podejrzanie zachowujących się osób od razu zgłaszali takie przypadki na numer alarmowy. Każde zgłoszenie zostanie szybko sprawdzone.

Najważniejsze wiadomości ze Śląska

i

Autor: Eska Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE