Zimowe szaleństwo na Górce Środulskiej w Sosnowcu! [zdjęcia, wideo]

2021-02-14 16:34

Pierwszy raz w tym sezonie ruszyły wyciągi na Górce Środulskiej w Sosnowcu! Temperatura nadal jest niska, śnieg jest, armatki działają, a rząd wreszcie pozwolił na otwarcie stoków narciarskich. Wyciągi działają od piątku i od tego czasu nie brakuje amatorów zimowego szaleństwa!

Stok działa od piątku 12 lutego. Dwa 150-metrowe wyciągi oraz jeden 350-metrowy będą czekały na miłośników białego szaleństwa od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00 do 22.00, a w sobotę i niedzielę od 10.00 do 22.00.

Jak mówią sami narciarze i snowboardziści brakowało im zimowego szaleństwa w Sosnowcu. Tym bardziej, że Górka Środulska dla niektórych jest dobrą alternatywą i bazą wypadową. Tatry i Beskidy są oblegane przez turystów, a obostrzenia mogą spowodować, że nie wszyscy załapią się na karnet, bo ich ilość jest ograniczona. Poza tym problemem może być dojazd:

- Nie chcę nawet myśleć co się dzieje na drogach. Tutaj bez problemu możemy jeździć z dziećmi i uczyć je jazdy na nartach. Jesteśmy tu każdego roku i bardzo się cieszymy, że stoki już działają - mówi nam jeden z narciarzy.

Do Sosnowca przyjechali też turyści z Ogrodzieńca, który z obawy przed korkami w drodze do Wisły i Szczyrku wybrali Górkę Środulską. - Fantastyczne miejsce, stosujemy się do obostrzeń, mamy maseczki i zachowujemy dystans. Obawiamy się, że na innych stokach mógłby być z tym problem. Tutaj warunki do jazdy są bardzo dobre - mówi zgodnie małżeństwo z Ogrodzieńca.

Zobaczcie zdjęcia jak wygląda zimowe szaleństwo w Sosnowcu!

Zimowe szaleństwo na Górce Środulskiej w Sosnowcu!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE