Zbigniew Ziobro

i

Autor: Solidarna Polska / Facebook

POLITYKA

Zbigniew Ziobro w Jastrzębiu-Zdroju: Tusk kazał strzelać do górników

W woj. śląskim rozpoczęła się przedwyborcza trasa Solidarnej Polski. Zbigniew Ziobro i inni politycy chcą, jak sami mówią „sprostować kłamstwa”, jakie ich zdaniem padły z ust Donalda Tuska podczas jego 10-dniowego tournée po woj. śląskim.

W niedzielę, 26 marca 2023 r., Solidarna Polska na czele ze Zbigniewem Ziobro rozpoczęła przedwyborcze spotkania z mieszkańcami woj. śląskiego. W poniedziałek, 27 marca, politycy pojawili się w Jastrzębiu-Zdroju.

Ostatni kryzys dowiódł, że likwidacja kopalni, likwidacja energetyki węglowej jest niezwykle kosztowna dla polskiego państwa, ale też dla rachunków, które Polacy dostają do swoich domów – mówił przed złożeniem kwiatów przy Pomniku Porozumienia Jastrzębskiego nieopodal kopalni Zofiówka cytowany przez PAP Zbigniew Ziobro.

Celem spotkań jaki sugerują politycy Solidarnej Polski, jest „prostowanie kłamstwa Donalda Tuska”. Ziobro zarzucił w Jastrzębiu-Zdroju Tuskowi „hipokryzję i zakłamanie”. Przypomniał o strzałach z policyjnej broni gładkolufowej, które padły w kierunku protestujących górników z Jastrzębskiej Spółki Węglowej w 2015 roku. W tym samym okresie komendantem wojewódzkim Policji w Katowicach był Jarosław Szymczyk, którego w 2018 prezydent Andrzej Duda mianował na stopień generalnego inspektora Policji.

Po złożeniu kwiatów pod Pomnikiem Porozumienia Jastrzębskiego przy kopalni Zofiówka, Zbigniew Ziobro pojechał do niedalekiej kopalni Borynia – to druga z trzech części kopalni zespolonej Borynia-Zofiówka-Bzie.

Minister sprawiedliwości ma zjechać na dół, by – jak zapowiedział wiceminister Woś – m.in. odwiedzić przodek wyrobiska i zobaczyć, w jak ciężkich warunkach pracują górnicy. W poniedziałek Ziobro odwiedzi także Tychy, Jaworzno i Katowice.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE