Zawiercie. Nie żyje 31-letni nauczyciel zakażony koronawirusem. "Był zdrowym, silnym mężczyzną"

2020-10-12 11:58
Protest uczniowski
Autor: Pixabay

Co za tragedia! W sobotę w szpitalu w Tychach zmarł Kamil Pietrzyk, młody nauczyciel i poeta. 30-latek uczył języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 5 w Zawierciu. Był zakażony koronawirusem.

Nie żyje Kamil Pietrzyk. 31-letni nauczyciel był zakażony koronawirusem

To tragiczna wiadomość. W szpitalu w Tychach zmarł Kamil Pietrzyk, 31-letni nauczyciel języka polskiego ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Zawierciu. Jak ustalił "Super Express", mężczyzna był chory na COVID-19. Jego stan pogarszał się z godziny na godzinę i musiał być podłączony do respiratora. Niestety lekarzom nie udało się wygrać walki o życie młodego nauczyciela.

- Wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół z powodu śmierci Kamila Pietrzyka, poety i nauczyciela Szkoły Podstawowej nr 5 w Zawierciu. Kamilu, odszedłeś od nas zdecydowanie za wcześnie... - napisał na Facebooku Łukasz Konarski, prezydent Zawiercia

Koronawirus w szkole w Zawierciu

Z naszych informacji wynika, że Kamil Pietrzyk nie cierpiał na żadne choroby współistniejące, a jego zły stan zdrowia wynikał właśnie z zakażenia koronawirusem. Rozmawialiśmy z dobrym znajomym Kamila Pietrzyka, który zdementował pogłoski o tym, że nauczyciel zmagał się już wcześniej z problemami zdrowotnymi.

- Kamil nie zmagał się z żadną chorobą. Był bardzo zdrowym i silnym mężczyzną. Jedyne co go trapiło to nadwaga - powiedział nam Paweł Garboś, kolega zmarłego nauczyciela z Zawiercia.

O żadnych schorzeniach Kamila Pietrzyka nie słyszała też dyrekcja szkoły w której pracował.

- Nie słyszałem o tym, żeby chorował na cokolwiek, na nic się nie uskarżał. A w szkole pracował do samego końca, nie był na żadnym zwolnieniu lekarskim - powiedział dziennikarzowi "Super Expressu" Dariusz Misiak, dyrektor SP5 w Zawierciu

Przypomnijmy, że szkoła w której pracował młody nauczyciel, na początku października przeszła na nauczanie zdalne. Taki stan rzeczy miał trwać do 5 października, ale w szkole wykryto zakażenie u kolejnych nauczycieli, dlatego podjęto decyzję, że 450 uczniów SP nr 5 w Zawierciu nie wróci na razie do zajęć stacjonarnych. Kamil Pietrzyk był pierwszym nauczycielem, który zaraził się koronawirusem w tej szkole.

ZOBACZ TAKŻE: Koronawirus paraliżuje szkoły w Rudzie Śląskiej. Na nauczanie zdalne przeszło już 5 placówek oświatowych!

Posłuchaj, co koronawirus robi z płucami człowieka.To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami

Kamil Pietrzyk był znany i lubiany

Mieszkańcy całego regionu mocno przeżyli śmierć młodego nauczyciela i wziętego poeta. Ze wszystkich stron posypały się kondolencje dla rodziny.

- Kamilu, będzie cię nam bardzo brakowało - piszą mieszkańcy Zawiercia w mediach społecznościowych.

Kamil Pietrzyk uczył języka polskiego, w wolnych chwila pisał wiersze. Jego twórczość znalazła się nawet na jednym z murali w samym centrum Zawiercia.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE