Zasadzka na kibiców Zagłębia Sosnowiec. "Rywale uciekają gubiąc kilka fantów"

2022-07-25 14:13

Takiego powitania w Sosnowcu chyba nikt się nie spodziewał. Kibice Zagłębia Sosnowiec wracali pociągiem z wyjazdowego spotkania z Arką Gdynia. Na dworcu czekali już na nich kibice GKS Katowice. Co się stało?

Nie takiego "komitetu powitalnego" spodziewali się kibice Zagłębia Sosnowiec, którzy wrócili pociągiem z wyjazdowego meczu a Arką Gdynia. Gdy jechali w niedzielę nad ranem na dworcu kolejowym zobaczyli około 150-osobową grupę szalikowców w żółto-czarnych barwach i kominiarkach.

"W środku nocy czeka na nas komitet powitalny złożony z GKS-u Katowice oraz ich przyjaciół (150-200 osób, choć ciężko to dokładnie oszacować). Po minucie rywale uciekają gubiąc przy okazji kilka fantów. Szacunek za akcje oraz możliwość wyjścia z pociągu" - piszą kibice na Facebooku.

Na mecz Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec w sobotę specjalnymi wagonami pojechało ponad 400 kibiców Zagłębia. Przez cały mecz dawali z siebie wszystko, dopingując swoich piłkarzy. Ostatecznie Zagłębie zremisowało 0:0. W drodze z meczu, gdy większość zmęczonych kibiców Zagłębia, jeszcze spało, doszło do zasadzki.

Kibice Zagłębia Sosnowiec opublikowali na Facebooku zdjęcia zakrwawionych i poszarpanych koszulek oraz kominiarek kibiców GKS Katowice. Jak sami twierdzą, nie dali się zaskoczyć.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE