Zamiast opiekować się chorym seniorem, zaopiekowała się kosztownościami

i

Autor: Archiwum Zamiast opiekować się chorym seniorem, zaopiekowała się kosztownościami

Kryminalne

Zamiast opiekować się chorym seniorem, zaopiekowała się kosztownościami

Policjanci z Mikołowa zatrzymali mieszkankę powiatu, która była zatrudniona do opieki nad schorowanym seniorem. Kobieta uznała, że opieka nad nim to za mało, i zaczęła się też "opiekować" nie swoimi pieniędzmi i kosztownościami.

Kobieta miała opiekować się seniorem. "Opiekowała" się kosztownościami

Kobieta została zatrzymana 23 sierpnia. 38-latka została zatrudniona do opieki nad schorowanym seniorem przez starsze małżeństwo. Kobieta miała pomagać w codziennej opiece. W pewnym momencie rodzina zauważyła, że z domu giną kosztowności oraz różne sumy pieniędzy. Jak ustalili policjanci, proceder trwał co najmniej od początku tego roku. Mieszkanka powiatu mikołowskiego miała podbierać gotówkę w różnych walutach znajdującą się np. w kieszeniach spodni, ale także i w domowym sejfie. 

Do tej pory oszacowano, że wartość strat to kilkadziesiąt tysięcy i nadal jest w trakcie ustalania. Pod koniec ubiegłego tygodnia 38-latka usłyszała aż 14 zarzutów: kradzieży gotówki oraz kradzieży z włamaniem. Podejrzanej, którą objęto policyjnym dozorem, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE