Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice: bilety wyprzedane. Pierwszy mecz na nowym ArcelorMittal Park obejrzy komplet widzów

i

Autor: Zagłębie Sosnowiec - Facebook

Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice: bilety wyprzedane. Pierwszy mecz na nowym ArcelorMittal Park obejrzy komplet widzów

2023-02-25 9:19

Już dzisiaj o godzinie 17:30 odbędzie się pierwszy mecz na nowym stadionu Zagłębia Sosnowiec - ArcelorMittal Park. Gospodarze podejmą w nim swojego odwiecznego rywala - GKS Katowice. Bilety na mecz zostały sprzedane w komplecie, a na stadionie zabraknie kibiców gości.

Otwarcie stadionu ArcelorMittal Park

Mecz między Zagłębiem Sosnowiec a GKS-em Katowice będzie pierwszym oficjalnym spotkaniem rozegranym na stadionie ArcelorMittal Park. Obiekt przy ulicy ul. Gen. M. Zaruskiego 2, może pomieścić 11 600 kibiców. I tyle właśnie zasiądzie na trybunach dzisiejszego meczu, gdyż wszystkie bilety zostały wyprzedane. Jak widać nowy stadion i mecz z odwiecznym rywalem przyciąga kibiców, bo taka sytuacja w ostatnim czasie nie zdarzała się zbyt często.

Samo spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30, jednak ceremonia otwarcia ma rozpocząć się o godzinie 16:30. Na zgromadzonych stadionie kibiców czekają dodatkowe atrakcje w postaci pokazów świateł i występów muzycznych. Głos zabiorą również przedstawiciele klubu i władz miasta. 

ArcelorMittal Park jest częścią  Zagłębiowskiego Parku Sportowego, w skład którego wchodzą również otwarta już hala sportowa i znajdujące się w budowie lodowisko. Piłkarska drużyna Zagłębia Sosnowiec swoje mecze domowe będzie rozgrywała przy ul.  Gen. M. Zaruskiego 2, jednak siedzibą klubu pozostaną obiekty przy ul. Kresowej, gdzie będą odbywały się również jej treningi.

Mecz bez udziału kibiców gości

Dzisiejsze spotkanie między Zagłębiem Sosnowiec a GKS-sem Katowice odbędzie się bez udziału gości. Decyzja ta zapadła podczas środowej  narady w UM w Sosnowcu. Organizatorzy wydarzenia tłumaczą to względami bezpieczeństwa. Obok ArcelorMittal Parku trwa remont ulicy Zaruskiego, co utrudnia ewentualną ewakuację oraz dojazd służb ratowniczych w okolicę stadionu. Z tego powodu bilety pierwotnie przeznaczone dla Kibiców GKS-u zostały udostępnione do sprzedaży. Do dodatkowej puli trafiło 1359 biletów, które znalazły już nowych właścicieli.

Czego nie można wnosić na stadion?

Organizatorzy spotkania opublikowali listę rzeczy, których nie można wnosić na teren stadionu. Do tej grupy należą między innymi:

  • broń
  • pirotechnika
  • alkohol
  • własne jedzenie i napoje
  • torby o rozmiarach przekraczających 25 cm x 25 cm x 25 cm
  • parasoli
  • gwizdków i trąbek
  • zakrycia twarzy

Na teren obiektu nie można również zabierać ze sobą zwierząt.

Gospodarze walczą o przerwanie fatalnej passy

Mecz pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a GKS-sem Katowice jest spotkaniem drużyn z dolnej połowy tabeli. Gospodarze zajmują  12 pozycję w lidze a goście z Katowic sklasyfikowani są dwie lokaty wyżej. Drużyny w tabeli dzieli 7 punktów.

Zagłębie Sosnowiec ma za sobą serię 7 ligowych meczów bez zwycięstwa. Ostatni raz triumfowali 10 października. Gospodarze sobotniego meczu nie mają również dobrych wspomnieć z ostatnich spotkań z odwiecznym rywalem. W czterech ostatnich meczach między Zagłębiem a GKS-sem triumfowali Ci drudzy, a piłkarze z Sosnowca ostatni raz pokonali zespół z Katowic 13 września 2017 roku. Gospodarze mają więc znakomitą okazję, by na inaugurację nowego stadionu przerwać kilka niekorzystnych serii.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE