Zabrze wybuduje nowoczesne schronisko dla bezdomnych zwierząt

2021-02-24 16:56
Zabrze wybuduje nowoczesne schronisko dla bezdomnych zwierząt
Autor: Um Zabrze Zabrze wybuduje nowoczesne schronisko dla bezdomnych zwierząt

W Zabrzu podpisano dziś umowę na budowę nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Nowoczesny obiekt zlokalizowany zostanie w Biskupicach przy ul. Bytomskiej.

W zabrzańskim Ratuszu podpisana została umowa na budowę schroniska dla bezdomnych zwierząt. - Miarą człowieczeństwa jest nasze podejście od słabszych istot. Uwarunkowania w dotychczas funkcjonującym w Zabrzu schronisku dla bezdomnych zwierząt sprawiły, że niezbędne jest wybudowanie nowej siedziby, która będzie spełniać standardy określone w przepisach prawa – powiedziała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Koszt inwestycji wynosi 15 mln zł i w całości został pokryty z pozyskanych przez miasto środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Nowe schronisko zlokalizowane zostanie przy ul. Bytomskiej na działce o powierzchni 23.049 m2. Powierzchnia zabudowy działki obiektami schroniska obejmie powierzchnię 2.516,62 m2.

- Nowy obiekt będzie nie tylko schroniskiem dla psów i kotów. Chcemy, aby pełnił on funkcję centrum edukacji i wolontariatu, a także był miejscem aktywności społecznej i spotkań ludzi, którzy chcą poznać świat zwierząt domowych – powiedziała prezes zabrzańskiego oddziału TOZ, Danuta Mikusz-Oslislo.

W ramach budowy nowego schroniska wykonane zostaną następujące elementy kompleksu:

- Dwukondygnacyjny budynek wejściowy schroniska o powierzchni użytkowej 624,3 m2 z zewnętrzną klatką schodową i płaskim dachem.

- 44 podwójne boksy dla psów wraz z komunikacją oraz z pomieszczeniami pomocniczymi, magazynami, kuchnią, kotłownią, warsztatami i toaletami. Boksy rozplanowane na planie prostokąta o dł. 32,5m i szer. 12,6m, dach płaski, powierzchnia użytkowa 1.395,60 m2.

- Jednokondygnacyjny budynek kociarni z dachem płaskim murowanego w technologii tradycyjnej. Kociarnia jest budynkiem na planie koła o średnicy 18 m i powierzchni użytkowej 101,5 m2.

- Jednokondygnacyjny budynek kwarantanny z prefabrykowanych boksów z dachem płaskim wraz z zewnętrznymi częściowo zadaszonymi wybiegami oraz wiatą przeznaczoną na chłodnie i skład drewna i paliwa. Powierzchnia użytkowa budynku kwarantanny 230,19 m2.

Będą też drogi komunikacyjne z kostki betonowej, wykonanie zagospodarowania patio z kostki granitowej połączonej z trawnikami oraz wykonanie ogrodzenia obiektu schroniska.

W ramach inwestycji wykonane zostaną także nasadzenia drzew i krzewów. Zakończenie prac budowlanych planowane jest do końca 2022 r.

Otwarcie Centrum Usług Społecznych w Zabrzu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE