Z tarasu widokowego zobaczymy Tatry - w katowickiej Strefie Kultury powstanie 128-metrowy apartamentowiec

2022-06-29 7:03

Najwyższy na południu Polski budynek powstanie w Katowicach. Nieopodal Spodka, przy ulicy Olimpijskiej staną trzy wieżowce. Dwa 18-piętrowe i jeden dwa razy wyższy. Budynki będą wyposażone w łapacze słońca i wentylowaną elewację. Natomiast na 38 piętrze blisko 129-metrowej wieży znajdzie się taras widokowy. Właśnie ruszyła sprzedaż mieszkań.

To topowa inwestycja dewelopera na Górnym Śląsku. W ramach projektu ATAL Olimpijska w Katowicach powstaną trzy apartamentowce, z których najwyższy będzie miał 128,66 metrów wysokości, 36-kondygnacji mieszkalnych i dwie techniczne. Na 38-kondygnacji wieżowca znalazł się przeszklony taras widokowy. 

- Z Katowic możemy zobaczyć Beskidy doskonale, a przy jeszcze lepszej widoczności z tarasu widokowego możemy zobaczyć nawet Tatry - mówi Zbigniew Juroszek prezes firmy ATAL.

Apartamentowiec przy ulicy Olimpijskiej będzie najwyższym budynkiem mieszkalnym w tej części Polski. Dwa pozostałe wieżowce, które powstaną po obu stronach blisko 129-metrowego apartamentowca będą liczyć 18 kondygnacji. To kolejna inwestycja dewelopera w rejonie centrum Katowic. 

- Projekty, takie jak ten przy ul. Olimpijskiej, oraz inne nasze przedsięwzięcia deweloperskie, tj. Sky+, Sokolska 30 czy Francuska Park, zmieniają oblicze Katowic. Już dawno dostrzegliśmy ogromny potencjał w tym mieście, a zwłaszcza w jego centrum, gdzie brakowało nowoczesnych inwestycji mieszkaniowych na miarę współczesnych metropolii. Dzięki wszystkim prowadzonym lub zakończonym inwestycjom firmy ATAL w Katowicach przybyło 3700 nowych mieszkań – wylicza prezes Zbigniew Juroszek.

Prezentacja flagowej katowickiej inwestycji ATAL odbyła się w czasie odbywającego się w katowickiej Strefie Kultury Światowego Forum Miejskiego (World Urban Forum).

- WUF 11 to czas dyskusji o przyszłości miast i kierunkach ich rozwoju. W XXI w. wieku jesteśmy świadkami ogromnego przyspieszenia transformacji tej części miasta, która skupia się wokół Strefy Kultury, a kiedyś była terenem przemysłowym. Współpraca z biznesem w naszym mieście odbywa się na wielu płaszczyznach, w tym także w zakresie rewitalizacji. Było kwestią czasu, kiedy w sąsiedztwie obiektów użyteczności publicznej, kultury, rozrywki i biznesu pojawią się projekty mieszkaniowe, które w przypadku Katowic charakteryzują się dużą atrakcyjnością – mówi Bogumił Sobula, pierwszy wiceprezydent Katowic.

W 3 budynkach powstanie 710 mieszkań o powierzchni od 25 mkw. do 140 mkw. oraz 17 lokali usługowych.

- Klienci mogą wybierać spośród mieszkań o różnych układach i metrażach: od 1- do 4-pokojowych. Największe i najbardziej prestiżowe aparta­menty będą mieć powierz­chnię do 140 mkw. Cieszące się dużym zainteresowaniem funkcjonalne kawalerki – od 25 mkw. Dla wygody przyszłych lokatorów zaplanowaliśmy liczne udogodnienia, m.in. rowerownie, pomieszczenia na akcesoria oraz strefę wypoczynku z zielenią i małą architekturą. Na parterze najwyższego budynku znajdzie się recepcja, a na 38. kondygnacji taras widokowy. Częścią infrastruktury będą zewnętrzne miejsca postojowe z możliwością wykonania stacji do ładowania samochodów elektrycznych. Klienci Olimpijskiej będą mogli także wybrać opcjonalnie inne opcje smart home – mówi Angelika Kliś, członek zarządu ATAL.

- Zaprojektowane rozwiązania są zgodne z najnowszymi trendami architektonicznymi i urbanis­tycznymi. Umiejscowiony na dachu najwyższego budynku taras widokowy pozwoli miesz­kańcom Olimpijskiej cieszyć oko imponującym widokiem na panoramę Katowic, a nawet góry. Będzie to również doskonałe miejsce do relaksu i spotkań towarzyskich. Imponujący efekt stworzy ponadto specjalnie zaprojektowana iluminacja świetlna budynku, która ukaże go w innym świetle po zmroku – mówi Wojciech Wojciechowski, architekt.

Mieszkania można kupić w cenie od 9 700 do 14 800 zł brutto.

Przy budowie apartamentowców zostaną zastosowane nowoczesne i ekologiczne rozwiązania. 

- Wśród wyróżniających się elementów funkcjonalnych i designu należy wymienić m.in.: wentylowaną elewację, panoramiczne przeszklenia logii, szklane balustrady oraz doskonałe nasłonecznienie z trzech stron świata. Projekt przewiduje użycie nowoczesnych materiałów wysokiej jakości, w tym m.in. płyt syste­mowych i ażurowych Stacbond – Champagne Metallic oraz tynku Mosaic Superfine z dodatkiem miki - dodaje architekt.

Ogromnym atutem inwestycji jest lokalizacja. 

Mieszkańcy ATAL Olimpijska w Katowicach w bliskim sąsiedztwie będą mieli nie tylko Strefę Kultury, czyli NOSPR, Muzeum Śląskie, MCK czy Spodek, ale też przystanki autobusowe i tramwajowe czy ścisłe centrum miasta. Dodatkowo przestrzeń wokół budynków będzie otwarta dla wszystkich. 

Prace budowlane w inwestycji ATAL Olimpijska rozpoczęły się w grudniu 2021 r. Ich zakończenie planowane jest na IV kwartał 2025 r., a uzyskanie pozwolenia na użytkowanie w I kwartale 2026 r.

ATAL, ogólnopolski deweloper, zaprezentował topową inwestycję na Górnym Śląsku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE