Uczelnia

i

Autor: pixabay.com

Z początkiem czerwca rusza rekrutacja na studia w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach

2023-05-25 14:04

W tegorocznej rekrutacji na pierwszy rok studiów Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach przygotował blisko 5,5 tys. miejsc. W ofercie dla kandydatów uczelnia przygotowała 25 kierunków studiów, w tym 8 o profilu praktycznym, z czego w Filii w Rybniku 2.

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oferuje łącznie 8 programów (kierunków i specjalności) w języku angielskim na I i II stopniu studiów. 

Wśród nowości w ofercie: kierunek Analityk finansowy 2.0 (I i II stopień studiów stacjonarnych i niestacjonarnych) oraz specjalność Data Science – metody i systemy analityki danych (II stopień studiów stacjonarnych i niestacjonarnych na kierunku: Informatyka i ekonometria).

Analityk Finansowy 2.0 to unikatowy, nowoczesny kierunek studiów odpowiadający na potrzeby studentów i zapotrzebowanie otoczenia gospodarczego. Łączy pogłębioną wiedzę o zjawiskach finansowych zachodzących w przedsiębiorstwach i instytucjach finansowych z zaawansowanymi umiejętnościami analitycznymi, ze szczególnym uwzględnieniem ich wsparcia poprzez zastosowanie szerokiej gamy nowoczesnych środowisk informatycznych- wyjaśnia prof. Sławomir Smyczek prorektor do spraw edukacji i współpracy międzynarodowej na UE w Katowicach.

Absolwenci specjalności Data Science - metody i systemy analityki danych będą posiadać pogłębioną wiedzę z zakresu metodyk i metod analizy danych w obszarze wielowymiarowych metod statystycznych, optymalizacyjnych, prognostycznych oraz sztucznej inteligencji. Absolwenci specjalności będą mogli być zatrudniani na stanowisku zwanym Data Scientist. Ponadto studenci mają możliwość uzyskania międzynarodowego certyfikatu SAS.

Kandydaci na studia I stopnia stacjonarne i niestacjonarne logują się do systemu Internetowej Rekrutacji Kandydatów (IRK) od 1 czerwca do 10 lipca br. Ogłoszenie wyników nastąpi odpowiednio 17 lipca (stac.) i 11 lipca (niestac.).

Kandydaci na studia II stopnia stacjonarne i niestacjonarne logują się do systemu IRK od 1 czerwca do 21 lipca. Ogłoszenie wyników 24 lipca. [Uwaga: Kandydaci na studia II stopnia stacjonarne prowadzone w j. angielskim logują się do systemu IRK od 1 do 30 czerwca; nieco krócej ze względu na konieczność przeprowadzenia rozmów kwalifikacyjnych w j. angielskim]

Obecnie na UE Katowice studiuje ponad 8 tys. polskich i zagranicznych studentów, doktorantów i uczestników studiów podyplomowych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE