Koszmarny wypadek na S1 w Żywcu. Kobieta zginęła, bo jechała pod prąd

2022-09-21 16:40

Tragiczny wypadek na trasie S1 Żywiec - Bielsko-Biała. Przed węzłem Browar zderzyły się dwa samochody osobowe. Jak ustalili policjanci, kobieta jadąca jednym z samochodów, jechała pod prąd. Zginęła po czołowym zderzeniu.

Koszmarny wypadek na trasie S1

Do tragicznego wypadku na trasie S1 między Żywcem a Bielsko-Białą doszło przed węzłem Browar w miejscowości Radziechowy. W wypadku zginęła kobieta. Trasa była zablokowana do godz. 10.

- Jednym z aut jechała kobieta, która z nieznanych przyczyn zjechała na przeciwny pas i doprowadziła do zderzenia. Kobieta zginęła, kierowca drugiego samochodu został zabrany do szpitala - informuje policja.

Jak doszło do wypadku na trasie S1?

Policjanci, którzy pracują na miejscu wypadku, ustalili, że 37-letnia kobieta jadąca mazdą z niewyjaśnionych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu. Akurat z naprzeciwka w stronę Bielska-Białej prawidłowo jechał samochód BMW, który prowadził 45-letni mężczyzna. Doszło do czołowego zderzenia.

Kobiecie szybko została udzielona pomoc, lecz mimo reanimacji zmarła na miejscu. Mężczyznę - drugą ofiarę zderzenia - przewieziono szpitala w Żywcu. Na miejscu pracuje prokurator.

Utrudnienia na trasie S1

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wyznaczono objazd przez miejscowość Browar. Na wszystkich drogach dojazdowych do S1 tworzyły się ogromne korki.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE