Wypadek na DK81. Ciężarówka transportowała butle z gazem. Cud, że nie wybuchło

2022-10-24 15:33

Do niebezpiecznego wypadku doszło na DK81 w Drogomyślu. Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką transportującą butle z gazem. Interweniowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Do wypadku doszło w poniedziałek 24 października około godz. 9.20 na DK81 w Drogomyślu. Na pasie w kierunku Katowic doszło do zderzenia osobowego citroena i dostawczego iveco, który transportował butle z metanem. W wyniku zdarzenia ciężko ranna została kierująca citroenem 65-letnia kobieta. Interweniować musiał śmigłowiec LPR, którego załoga udzieliła pierwszej pomocy poszkodowanej, a następnie przetransportowała ją do szpitala. Butle z metanem nie uległy uszkodzeniu i zostały zabezpieczone przez strażaków. 

Pasy ruchu w kierunku Katowic były zablokowane przez ponad trzy godziny. Wyznaczone zostały objazdy dla samochodów osobowych przez Pruchną, natomiast dla pojazdów dostawczych i ciężarowych przez drogę S52 w kierunku Cieszyna.

Wstępne ustalenia wskazują na to, że kierująca samochodem osobowym kobieta poruszała się w kierunku Wisły. W miejscu wypadku skręcała w lewo, pomimo nakazu jazdy na wprost, w wyniku czego doszło do zderzenia z jadącym w kierunku Katowic dostawczym Iveco. Kierujący samochodem dostawczym był trzeźwy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE