Wypadek na autostradzie A1 w Częstochowie. Zderzyły się trzy TIRy

2023-01-09 14:55
Wypadek na autostradzie A1 w Częstochowie
Autor: Autostrada A1 - aktualności , informacje

Wypadek na A1 w Częstochowie. Na węźle autostradowym Częstochowa Północ doszło do bardzo groźnie wyglądającego wypadku. Zderzyły się trzy TIRy. Trasa w kierunku Katowic jest częściowo zablokowana.

Wypadek na autostradzie A1

Do bardzo groźnego wypadku doszło na 416. kilometrze autostrady A1 na węźle autostradowym Częstochowa Północ. Na trasie w kierunku Katowic zderzyły się trzy TIRy. Droga jest częściowo przyblokowana.

Wypadek TIRów na A1 w Częstochowie

Zobacz zdjęcia

Jak doszło do wypadku na autostradzie A1

Do wypadku na A1 doszło w poniedziałek 9 stycznia po godz. 13. Wiadomo, że ciężarówki zderzyły się na skrajnym prawym pasie autostrady. Kierowca TIRa prawdopodobnie nie zauważył auta i za późno rozpoczął wykonywanie manewru omijania samochodu z naczepą, który zatrzymał się na jezdni i wjechał w tył. Uderzenie było tak silne, że kabina został dosłownie ścięta. 

- Zdarzenie drogowe na A1 zostanie zakwalifikowane jako kolizja. Sprawca został ukarany mandatem karnym - wyjaśnia podkom. Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Jak, udało się nam dowiedzieć, kierowca ciężarówki przeżył. Został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE