Wypadek busa na autostradzie A4 w Katowicach. Są ciężko ranni. Ląduje LPR

2022-07-04 13:45

Do bardzo poważnego wypadku doszło na autostradzie A4 w Katowicach. Rozpędzony bus przeleciał nad barierkami energochłonnymi i wypadł z drogi. Są ciężko ranni. Na miejscu ląduje helikopter LPR.

Wypadek na autostradzie A4 w Katowicach

Do bardzo groźnie wyglądającego wypadku doszło na autostradzie A4 w Katowicach. Na wysokości dzielnicy Giszowiec na 342 km autostrady rozpędzony bus uderzył w bariery energochłonne. Do wypadku doszło na pasach od Krakowa do Gliwic i Wrocławia między zjazdami na S1 i DK 86.

- Na chwilę obecną wiemy, że busem podróżowały trzy osoby. Wszystkie odniosły obrażenia - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

Jak doszło do wypadku na autostradzie A4

Do wypadku doszło około godz. 12.35. Bus do transportu osób jechał od strony Chrzanowa w kierunku Katowic. Oprócz kierowcy były w nim jeszcze dwie osoby. W pewnej chwili, z niewyjaśnionych przyczyn, bus zjechał w prawo i uderzył w barierki energochłonne.

Uderzenie było tak silne, że samochód przeleciał nad barierkami i przewracając się wylądował poza drogą w rowie przy lesie.

Autostrada A4 utrudnienia

Na miejscu dosyć szybko pojawiły się wszystkie służby. Na czas lądowania śmigłowca LPR zamknięty został przejazd autostradą z wyjątkiem dwóch pasów. 

Niestety mimo to, tworzą się ogromne korki w obie strony. Mają już ponad 3 km długości.

Utrudnienia mogą potrwać nawet do godz. 16.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE