Wymiana fotoradarów na Śląsku. Zamontują też odcinkowe pomiary prędkości. Sprawdź gdzie

i

Autor: Archiwum Wymiana fotoradarów na Śląsku. Zamontują też odcinkowe pomiary prędkości. Sprawdź gdzie

Wymiana fotoradarów na Śląsku. Zamontują też odcinkowe pomiary prędkości. Sprawdź gdzie

Trwa wymiana fotoradarów na terenie całej Polski. Pojawi się 247 zupełnie nowych urządzeń, w tym na Śląsku. To nie wszystko. Na kilku trasach w 2023 roku ma pojawić się odcinkowy pomiar prędkości.

Trwa wymiana fotoradarów na nowe. Na Śląsku również

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym pracuje właśnie nad wymianą starych fotoradarów i montażem nowych. Obecnie CANARD posiada 470 fotoradarów w całej Polsce. Część z nich pracuje już ponad dekadę, więc przyszła pora na to, aby je wymienić. - W ramach rozbudowy i modernizacji systemu CANARD, w dotychczasowych lokalizacjach, zamontowanych zostanie 100 nowych fotoradarów Multaradar CD oraz 147 Mesta Fusion RN. Wprowadzenie do kontroli nowych urządzeń wpłynie na zwiększenie skuteczności i jakości pracy systemu - informuje CANARD.

Łącznie wymienionych zostanie 247 fotoradarów w całej Polsce.  Nowe urządzenia będą mogły pracować nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Będą również odróżniały samochód osobowy od ciężarowego, a na trasach, które mają po kilka pasów, wykonywać kilka pomiarów prędkości na raz, bez konieczności zmiany ustawień. 

Nowe fotoradary na Śląsku. Kilka już zamontowano

Obecnie trwa montaż nowych fotoradarów Multiradar CD. Do tej pory zamontowano ich klika, z czego na Śląsku znajdują się w Orzeszu i Paniówkach. W marcu ruszy natomiast montaż fotoradarów Mesta Fusion RN. Prace instalacyjne potrwają do końca tego roku. 

Odcinkowy pomiar prędkości na Śląsku powstanie w trzech miejscach

W całej Polsce na 29 drogach będzie zamontowany w 2023 roku odcinkowy pomiar prędkości. Na Śląsku ma się on pojawić łącznie w czterech lokalizacjach: 

  • Katowice - ul. Braci Reńców (DTŚ)
  • Zabrze - DK 88
  • Gliwice - DK 88 (u. Jana Nowaka - Jeziorańskiego)
  • Jankowice - Świerklany, DW 929

Monitoring przejazdów kolejowych to nowość

To nie koniec nowości, dzięki którym służby będą mogły lepiej sprawować kontrolę nad tym, co dzieje się na drogach. Główny Inspektorat Transportu Drogowego chce zwiększyć kontrole na przejazdach kolejowych wprowadzając monitoring przejazdów kolejowych. Urządzenia, które będą monitorować przejazd przez tory w chwili, kiedy nadawana jest sygnalizacja świetlna, mają pilotażowo pojawić się we Wrocławiu, Radomsku, Warszawie i w Chełmcach. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE