Wybuch Gazu w Ustroniu. Pogorzelcy mogą liczyć na pomoc miasta, a śledczy ustalają przyczyny tragedii

2022-12-07 16:43
Wybuch Gazu w Ustroniu. Pogorzelcy mogą liczyć na pomoc miasta, a śledczy ustalają przyczyny tragedii
Autor: Straż Pożarna, Śląski Urząd Wojewódzki

Osoby, które w niedzielnym wybuchu straciły dach nad głową, wprowadzą się do przygotowanych dla nich mieszkań komunalnych. Od niedzieli uruchomiono też kilka zbiórek na rzecz pogorzelców. Prokuratura bada kilka wątków dotyczących tragicznego w skutkach wybuchu, a jeden ze sprawdzanych tropów dotyczy samobójstwa.

Wybuch gazu w Ustroniu. Śledczy nie wykluczają żadnej z hipotez

Nie milkną echa tragedii, do której doszło w niedzielę 4 grudnia w Ustroniu. Koło godziny 10 w jednym z domów na ulicy Polańskiej doszło do wybuchu gazu. Strażacy spod gruzów wyciągnęli 51-letnią Beatę K.. Niestety, pod gruzami zginęli mąż kobiety, 60-letni Stanisław, a także 65-letni Karol R.. Dom zamieszkiwała jeszcze jego żona, a także dzieci Stanisława i Beaty z synem. Cała czwórka była poza domem, gdy doszło do wybuchu.

Jak informował w rozmowie z Super Expressem mł. bryg. mgr inż. Michał Pokrzywa, rzecznik PSP w Cieszynie, strażacy wynieśli w sumie 6 butli propan butan z domu. Jedna z nich była całkowicie spalona.

Prokurator zlecił badania DNA. Rodzina nie była wstanie zidentyfikować ofiar

Teraz śledczy muszą zlokalizować miejsce, w którym doszło do eksplozji. Dlatego, jak podaje fakt.pl, w najbliższych dniach gruzowisko będzie ponownie przeszukiwane, choć prokurator był na miejscu w dniu wybuchu, a także następnego dnia po tej tragedii i prowadził tam czynności. Jak informuje Fakt, śledczy sprawdzą miejsce wybuchu między innymi skanerem 3D.

Prokuratura nie wyklucza żadnej z hipotez. Zlecono już także sekcję zwłok i badania DNA, które mają potwierdzić tożsamość ofiar, ponieważ najbliższa rodzina nie była wstanie ich zidentyfikować. Sekcje zwłok zaplanowano na 9 grudnia.

Miasto pomoże rodzinom ofiar. Dostaną mieszkania komunalne

Jeszcze w niedzielę, burmistrz Ustronia spotkał się z rodzinami ofiar, wybuchu gazu przy ulicy Polańskiej. Początkowo osoby, które straciły dach nad głową zdecydowały, że chcą zostać u rodziny. Teraz jednak wiadomo, że skorzystają z mieszkań komunalnych przygotowanych przez miasto. Jak poinformował burmistrz Ustronia Przemysław Korcz, miasto w dalszym ciągu będzie zapewniało pomoc psychologiczną poszkodowanym i ich rodzinom.

Miasto pomoże także uporządkować teren po wybuchu, włączając w to wywóz wszelkiego gruzu i pozostałości po rozbiórce. A także jeśli będzie taka potrzeba, miasto pomoże w organizacji pogrzebów.

Powstały także trzy oficjalne zbiórki. Pierwsza założona przez wnuczkę jednej z poszkodowanych osób. Drugą uruchomiło Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej, a także społecznicy.

Ustalono także, że lista rzeczy, których potrzebują rodziny zostanie przesłana do urzędu i opublikowana w mediach społecznościowych miasta, oraz burmistrza Ustronia.

Źródło: Wybuch gazu w Ustroniu. Pogorzelcy mogą liczyć na pomoc miasta, a śledczy ustalają przyczyny tragedii
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE