Miasteczko akademickie w Katowicach Ligocie

i

Autor: Polska Press/East News

Studenci

Wolne miejsca w akademikach w Katowicach. Cena konkurencyjna

Są ostatnie wolne miejsca w akademikach w Katowicach. Studenci muszą się jednak spieszyć, bo wolnych pokoi ubywa z każdym dniem. Gdzie są wolne akademiki? Sprawdź listę miejsc. Zaletą mieszkania w akademiku jest cena oraz lokalizacja niedaleko uczelni.

Zainteresowanie miejscem w akademiku od kilku lat stale wzrasta. To efekt drożejących w szalonym tempie pokojów dla studentów w prywatnych mieszkaniach. Za skromny pokój w dzielnicy niedaleko Katowic trzeba zapłacić nawet 1200 - 1300 zł i to bez mediów. Nic więc dziwnego, że coraz więcej studentów chce zamieszkać w akademikach.

Ile kosztuje akademik w Katowicach?

Miejsce w akademiku Śląskiego Uniwersytetu Medycznego kosztuje 540 zł. Jest to miejsce w pokoju dwuosobowym. Ta cena pokrywa opłaty za wodę, ogrzewanie i prąd. Pokój jednoosobowy kosztuje 1200 zł.

Uniwersytet Śląski ma inne opłaty za akademik. Studenci najtaniej zapłacą w DS1 i DS2 w Katowicach Ligocie - 540 zł, a najdrożej w DS7 na Ligocie i w DS5 w Sosnowcu - 648 zł.

Czy są wolne miejsca w akademiku?

W Katowicach są ostatnie wolne miejsca w akademikach Uniwersytetu Śląskiego. Szybko ich ubywa. Studenci Uniwersytetu Śląskiego mają szansę zdobyć ostatnie miejsca w akademikach pod warunkiem, że zarezerwują sobie pokój.

- Uniwersytet Śląski dysponuje 2283 miejscami w domach studenckich. Zainteresowanie zamieszkiwaniem w akademikach jest porównywalne z latami ubiegłymi, wobec czego duża część miejsc została już zapełniona. Studenci mogą jednak w dalszym ciągu składać wnioski o miejsce w akademiku, które są na bieżąco rozpatrywane - powiedziała rzeczniczka prasowa UŚ Małgorzata Poszwa.

Mieszkanie dla studenta w Katowicach

Zdjęcia i ceny znajdziesz w galerii zdjęciowej

Gdzie są akademiki w Katowicach?

"Zainteresowanie akademikami w porównaniu do zeszłych lat jest bardzo duże. Oddaliśmy dodatkowe 500 miejsc po zakończonych modernizacjach dwóch akademików i do dyspozycji mieliśmy ok. 2500 miejsc - poinformowała rzeczniczka Politechniki Śląskiej Jadwiga Witek.

Podobna sytuacja jest w akademikach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie wszystkie pokoje w akademikach znalazły swoich właścicieli. W Katowicach zajęte są już wszystkie miejsca (686). Podobnie jest w Sosnowcu, gdzie w dwóch budynkach znajduje się 246 miejsc noclegowych. Tu również wszystkie miejsca są już niedostępne.

Zainteresowanie Domem Studenta w porównaniu do poprzednich lat również wzrosło na Akademii Wychowania Fizycznego. Ta tendencja utrzymuje się od 3 lat.

"Wszystkie miejsca w Domu Studenta są przyznane 160 (+19 miejsc Erasmus). Zdarza się jednak, że część nie zostaje potwierdzona, wówczas stają się dostępne. Zwykle w pierwszym tygodniu października sytuacja się klaruje" - opisała Karolina Frączek z działu promocji AWF.

Najważniejsze informacje ze Śląska

i

Autor: Marcin Twaróg Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE