Kibice na Stadionie Śląskim podczas Wielkich Derbów Śląska (16.03.2024)

Autor: PHOTO ART SERVICE

Wielkie Derby Śląska zakończyły się zwycięstwem Górnika Zabrze. Mecz pełen emocji GALERIA

Wielkie Derby Śląska 2024 za nami. Górnik Zabrze wygrał z Ruchem Chorzów z wynikiem 2:1. Drużyna z Roosevelta nie kryła radości, podobnie jak kibice, którzy przyjechali do Chorzowa wesprzeć swoją ukochaną drużynę. Frekwencja dopisała: na Stadionie Śląskim pojawiło się ponad 38 tys. ludzi. Zobaczcie zdjęcia z trybun i z murawy.

Wielkie Derby Śląska 2024 na Stadionie Śląskim

W sobotę 16 marca 2024 roku po piętnastu latach przerwy na Stadionie Śląskim odbył się mecz między Ruchem Chorzów a Górnikiem Zabrze. Wielkie Derby Śląska przyciągnęły tłumy widzów, głodnych sportowych emocji.

Trybuny po stronie gospodarza szczelnie się wypełniły. Morze niebieskich szalików poruszyło się w rytm skandowanych przyśpiewek. Ale co to byłby za mecz bez oprawy! Kibice Ruchu przygotowali prawdziwą, pirotechniczną ucztę. Gdy odpalili race, gęsty dym spowił trybuny i tylko gdzieniegdzie było widać świetlne ogniki.

Po drugiej stronie stadionu siedzieli fani Górnika. Było ich zdecydowanie mniej, bo otrzymali tylko 2 tys. wejściówek. Mimo to starali się równie mocno dopingować swoją drużynę. Zabrali ze sobą banery i biało-niebiesko-czerwone czapki.

W naszej galerii zobaczysz, jak bawili się kibice podczas Wielkich Derbów Śląska 2024.

Wielkie Derby Śląska wygrał Górnik Zabrze

W pierwszej połowie meczu prowadzili Niebiescy. Filip Starzyński strzelił nawet gola, ale decyzją sędziego Szymona Marciniaka został on anulowany, ponieważ jego kolega Robert Dadok we wcześniejszej fazie akcji sfaulował przeciwnika. Sytuacja odwróciła się diametralnie przed przerwą. W doliczonym czasie Adrian Kapralik strzelił gola, zapewniając Górnikowi przewagę.

W drugiej połowie na mocne akcje trzeba było czekać do końcówki. W 81. minucie Soichiro Kozuki oddał celny strzał na bramkę, czym zapewnił Górnikowi dwubramkową przewagę. Niebiescy na gwałt próbowali odczarować sytuację. W 86. minucie Soma Novothny zaliczył gola dla gospodarzy. Niestety, mimo doliczonych 10 minut Ruch nie zdołał wyrównać wyniku.

Przegrana z Górnikiem była dla Ruchu o tyle bardziej gorzka, że przez cały mecz to gospodarze dominowali na boisku. Częściej byli przy piłce i kreowali więcej akcji. Drużyna z Zabrza grała bardziej ospale, ale skuteczniej. Wielkie Derby Śląska 2024 zakończyły się zwycięstwem Górnika Zabrze (2:1 dla Ruchu Chorzów).

W naszej galerii zobaczysz, jak wyglądał mecz między Ruchem Chorzów a Górnikiem Zabrze.