Lukas Podolski

i

Autor: twitter.com/GornikZabrzeSSA Lukas Podolski na Stadionie Śląskim po wygranej z Ruchem dyrygował fetą pod sektorem kibiców Górnika

Wybory 2024

Wielki przełom w Zabrzu. Lukas Podolski wskazał nową prezydent miasta

Wybory samorządowe 2024 w Zabrzu odbędą się 21 kwietnia. W niedzielę zabrzanie wybierają prezydenta miasta. Słynny piłkarz Lukas Podolski dobitnie wskazał, kto powinien rządzić w mieście na nową kadencję.

W Zabrzu 21 kwietnia odbędzie się druga tura wyborów. Mi9eszkańcy wybiorą prezydenta Zabrza. Pojedynek wyborczy stoczą Małgorzata Mańka-Szulik i Agnieszka Rupniewska. Obie kandydatki montują koalicje i liczą na poparcie wielu środowisk. Kto wygra wybory w Zabrzu? Wygląda, że szalę zwycięstwa mogą przechylić kibice.

Kto prezydentem Zabrza?

O tym, kto zostanie prezydentem Zabrza na nową kadencję, zdecydują mieszkańcy w niedzielę 21 kwietnia. W pierwszej turze głosowania wyniki były następujące:

  • Małgorzata Mańka-Szulik (KWW Małgorzaty Mańki-Szulik; 21,73 proc.)
  • Agnieszka Rupniewska (KKW Koalicja Obywatelska; 27,44 proc.)

Wynik wyborów w Zabrzu do końca będzie obserwowany nie tylko w tym mieście, ale i całej Polsce, bo w kampanię wyborczą włączył się słynny piłkarz i wyjątkowa gwiazda Lukas Podolski.

Kogo popiera Lukas Podolski w wyborach?

Lukas Podolski zdecydowanie opowiada się za oddzieleniem polityki od działań związanych z klubem Górnik Zabrze. Z jednej strony potwierdza, że to miasto finansuje budowę czwartej trybuny dla kibiców i docenia ten wkład. Zwraca jednak uwagę na to, że najważniejsze decyzje dotyczące transferów i przyszłości Górnika nie zapadają w zarządzie, a w urzędzie miasta. To między innym dlatego klub pogrążony jest w długach. Jest temu przeciwny.

Napisał wprost:

"Chcę podkreślić, że nasz klub nie jest jakąś zabawką. Od samego początku jestem w klubie, by pomagać i dawać z siebie wszystko. Na boisku i poza nim. Sprowadziłem sponsorów i inwestorów. Nie jestem zainteresowany propozycją prezydent Zabrza, którą otrzymałem, aby być obserwatorem procesu sprzedaży. To wszystko powinno się odbywać inaczej" - napisał

Dlatego mimo początkowych sympatii do sprawującej funkcję prezydent miasta Małgorzaty Mańki-Szulik odwrócił się od niej i poparł kontrkandydatkę Agnieszkę Rupniewską. Właśnie w taki sposób można odczytać gest przekazania koszulki i nagranie wspólnego filmiku z kandydatką Koalicji Obywatelskiej. Nie wszystkim kibicom się to spodobało. 

Kto wygra wybory w Zabrzu?

Urzędująca prezydent Małgorzata Mańka-Szulik jest regularnym gościem na meczach Górnika Zabrze. Dopinguje piłkarzy z całych sił od wielu lat. Ma ogromne zaplecze polityczne i oczywiste sukcesy na koncie, bo sprawuje władzę w Zabrzu od 18 lat. 

Agnieszka Rupniewska już uznanym samorządowcem. Drugi raz zmierzy się bezpośrednio z Małgorzatą Mańką-Szulik. W 2018 roku w drugiej turze zdobyła 48,41 proc. głosów i przegrała z obecną prezydent.

Trudno nie odnieść wrażenia, że o wyborze prezydent Zabrza zdecydują kibice i ludzie związani z Górnikiem Zabrze.

Jak dobrze pamiętasz piłkarzy z lat 90? Uważasz się za fana piłki? Zdobądź 15/15! [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Kto to jest?
quizpiłkarz