Więcej miejsca do kręcenia! W Zabrzu mają nową ścieżkę rowerową!

2022-06-07 12:24
Ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Ofiar Katynia w Zabrzu
Autor: Paweł Janicki

Wzdłuż ulicy Ofiar Katynia na terenie zabrzańskiej części Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, oddano do użytku nową ścieżkę rowerową, która połączyła Mikuczyce z Rokitnicą.

Zabrzańscy cykliści mają do dyspozycji nową ścieżkę rowerową, która połączyła dwie dzielnice Zabrza, Rokitnicę i Mikulczyce. Nowy ciąg rowerowy powstał wzdłuż ul. Ofiar Katynia.

Satysfakcji z nowej inwestycji nie ukrywa Danuta Bochyńska – Podloch dyrektor zarządu dróg miejskich - Płaski jak stół, piękny dwu i półmetrowy ciąg, dwukierunkowy, półmetrowe pobocza z każdej strony, świetlenie, prawi 1,5 kilometra wspaniałej jazdy.

- W skali naszej firmy nie było to wielkie zadanie, bo jest to zadanie o nieco pond milionowej wartości, natomiast nie było to najprostsze zadanie, ze względu na warunki atmosferyczne, ponieważ prace wykonywaliśmy od października do kwietnia - dodaje przedstawiciel wykonawcy Mostostal Jerzy Mikluski. 

To nie jedyna taka inwestycja w ostatnim czasie. W Zabrzu oddano niedawno także do użytku m.in. sportostradę na os. Janek oraz ścieżki rowerowe przy ul. Gdańskiej i ul. Handlowej. W niedalekiej przyszłości miasto stworzy przy Alei Korfantego  także rowerową autostradę, której odcinek będzie miał długość blisko 10 km.

Aleksandra Grochowska

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE