Wiadukt w Lublińcu powstanie na nowo. Umowa została podpisana

2022-12-25 15:20
Wiadukt w Lublińcu powstanie na nowo. Umowa została podpisana
Autor: Andrzej Grygiel / UMWS

Podpisano właśnie umowę na przebudowę wiaduktu nad torami PKP w Lublińcu w ciągu Drogi Wojewódzkiej nr 906. Koszt inwestycji to prawie 42 mln zł.

Lubliniec: wiadukt nad torami PKP powstanie na nowo

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego podpisano umowę na przebudowę wiaduktu nad torami PKP w Lublińcu.

- To kolejna duża inwestycja, w której partycypuje województwo śląskie. To obiekt bardzo ważny dla lokalnej społeczności. Jednak znajduje się on w złym stanie technicznym. Wspólnym mianownikiem jest tutaj bezpieczeństwo – podkreśla Krzysztof Klimosz, członek zarządu województwa. 

Przypomnijmy, że wiadukt zlokalizowany jest w ciągu drogi DW 906 w rejonie ul. Powstańców Śląskich. 

Zbudowano go w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. W związku z jego degradacją, konieczna jest rozbiórka i budowa nowego obiektu mostowego. 

Jak informują przedstawiciele województwa, nowy wiadukt zaprojektowano w śladzie istniejącej drogi.

Jezdnia na nowym obiekcie (o dwóch pasach ruchu) będzie miała szerokość całkowitą 7,8 metrów. Zaprojektowano także chodniki po obu stronach. Co istotne, wiadukt nie spowoduje zmiany układu komunikacyjnego-torowego i drogowego zlokalizowanego pod obiektem.

- Wyremontowane zostaną istniejące biegi schodowe zapewniające komunikację pomiędzy ciągami pieszymi na poziomie wiaduktu i zlokalizowanymi poniżej obiektu - czytamy w informacji prasowej. 

Wykonawcą inwestycji będzie firma Banimex z Będzina, a koszt całości wyniesie blisko 42 mln zł (prawie 12 mln zł zabezpieczy na ten cel województwo śląskie, zaś pozostałe 30 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład). Prace mają potrwać 26 miesięcy.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE