„Węgla nie ma”. Premiera w Teatrze Śląskim. Zobacz zdjęcia ze spektaklu

2022-09-19 8:34

„Węgla nie ma” to spektakl którego premiera odbyła się na deskach Teatru Śląskiego w Katowicach. Przedstawienie planowano już trzy lata temu, teraz idealnie wpasowało się do kryzysu energetycznego i problemami związanymi z węglem.

Spektakl „Węgla nie ma” miał swoją premierę w piątek 16 września 2022 r. Widzowie mogli oglądać przedstawienie w Teatrze Śląskim w Katowicach. Reżyserem jest Jacek Jabrzyk.

O czym jest przedstawienie „Węgla nie ma”?

"Węgla nie ma" wbrew pozorom i skojarzeniom z rzeczywistością nie opowiada jednak o kryzysie paliwowym, ale o obciążonym stereotypami trudnym sąsiedztwie Śląska i Zagłębia. Główny bohater – Zagłębiak o nieprzypadkowym imieniu Edward – to prywatny detektyw, który w jałowym, poprzemysłowym świecie szuka kogoś, z kim mógłby się napić. Niespodziewanie otrzymuje zlecenie od tajemniczego mężczyzny. Twierdzi on, że zniknęli gdzieś wszyscy Ślązacy. Detektyw rusza więc na nieodległy Śląsk, by ustalić, że jego mieszkańcy wylecieli w kosmos, zabierając cały węgiel.

Według Jacka Jabrzyka antagonizm między Śląskiem i Zagłębiem nie jest już tak silny jak kiedyś, ale jest wciąż żywy. 

Więcej na temat spektaklu „Węgla nie ma” przeczytasz na stronie: "Węgla nie ma". Rzeczywistość dogoniła sztukę w Teatrze Śląskim.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE