Sosnowiec: Wchodzą po cichu do mieszkań i kradną. Uwaga na "klamkowych złodziei"

2020-01-22 15:00
Klamkowi złodzieje
Autor: Katarzyna Ziółkowska-Dąbek Klamkowi złodzieje

"Uwaga na klamkowych złodziei", ostrzeżenia takiej treści pojawiły się na sosnowieckich forach internetowych. Mieszkańcy ostrzegają się przed osobami, które chodzą po klatkach i sprawdzają gdzie są otwarte drzwi. Po cichu wchodzą do środka i zabierają wszystko, co znajdą w przedpokoju.

Złodzieje w Sosnowcu

W Sosnowcu znów uaktywnili się tak zwani "klamkowi" złodzieje. Dostają się oni na klatki schodowe w blokach i losowo naciskają klamki w drzwiach do mieszkań. Jeśli drzwi są zamknięte na klucz rezygnują i sprawdzają następną klamkę.

Jeśli złodzieje złapią za klamkę i drzwi się otworzą, wchodzą do mieszkania.

- Przedpokój to miejsce gdzie zostawiamy dokumenty, kluczyki od samochodu, torebki i portfele. Łupem tych spontanicznych złodziei pada całkiem sporo. To są karty bankowe, wszystkie dokumenty, a to się wiąże z koniecznością ich wymiany - powiedziała nam rzeczniczka sosnowieckiej policji Sonia Kepper.

Niestety o większości takich sytuacji funkcjonariusze dowiadują się z portali społecznościowych. Dlatego policja prosi, by o każdym przypadku "klamkowania" informować dzielnicowego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE