3-latek żory

i

Autor: Śląska Policja

Wiadomości

W Żorach przy ruchliwej drodze biegał 3-latek. Chłopcem zaopiekowali się przejezdni

Grupa znajomych przy głównej drodze w Żorach dostrzegła biegającego 3-letniego chłopca. Sprawę zgłosili na policję. Mundurowi ustalili dane rodziców chłopca. Na szczęście dziecku nic się nie stało i szybko wróciło ono pod opiekę opiekunów.

Żory. 3-latek biegał przy ruchliwej ulicy

W niedzielę, 14 kwietnia dyżurny żorskiej Policji otrzymał wezwanie od podróżującej przez Żory grupy znajomych, którzy przejeżdżając ulicą Wodzisławską, zauważyli biegające wzdłuż drogi zagubione małe dziecko. Na miejsce zadysponowano patrol policji.

Grupa zatrzymała się przy dziecku i zaopiekowała się zapłakanym chłopcem do przyjazdu mundurowych. Policjanci z drogówki, którzy przyjechali na miejsce, ustalili, gdzie mieszka 3-latek. Okazało się, że dziecko wykorzystało chwilę nieuwagi dorosłych i wyszło najprawdopodobniej przez niewielką dziurę w płocie. Rodzice chłopca podziękowali osobom, które go odnalazły.

Pamiętajmy, że wiele zależy od nas samych. Nie bądźmy obojętni na ludzkie cierpienie i reagujmy! Nie reagujesz – akceptujesz! Ta sytuacja pokazuje, jak niewiele czasem trzeba, by pomóc - apeluje policja.

Czy znasz kodeks karny? QUIZ. Tylko prawnicy i przestępcy zdobędą maksymalną liczbę punktów

Pytanie 1 z 10
Kto podlega odpowiedzialności karnej?