W Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej jest tłumacz języka migowego. Można liczyć na jego pomoc

2021-01-13 14:44 Katarzyna Ziółkowska-Dąbek
Tłumacz języka migowego w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej
Autor: UM Dąbrowa Górnicza Tłumacz języka migowego w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej

W dąbrowskim magistracie osoby niesłyszące mogą skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego. Teraz w dobie pandemii język migowy nabiera szczególnego znaczenia, ponieważ osoby niesłyszące ze względu na maseczki są pozbawione możliwości czytania z ruchu warg.

Mariola Węgrzynowicz, na co dzień inspektor w Wydziale Urbanistyki i Architektury, od pełni tę oficjalnie tę funkcję. Jest to kolejny krok w kierunku rozszerzania dostępności usług miejskich dla mieszkańców ze szczególnymi potrzebami.

Osoby niesłyszące, które chcą skorzystać z pomocy tłumacza mogą tę potrzebę przesyłać telefonicznie pod nr 32 295 69 38 lub mailowo mwegrzynowicz@dg.pl. Pani Mariola Węgrzynowicz pomoże i wyjaśni, jak przebrnąć przez urzędowe procedury.

- W języku migowym komunikuję się na co dzień z moimi rodzicami, osobami niesłyszącymi. Jest to mój drugi po języku polskim język - powiedziała nam Mariola Węgrzynowicz.

Szacuje się, że w Polsce językiem migowym posługuje się na co od 40 do 50 tysięcy osób. Większość z nich ma uszkodzony słuch w stopniu głębokim.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Ranking gwiazd, które są EKO [DiCaprio, Pitt, Portman] | ESKA XD - Hotplota #12