W trakcie Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach wręczono nagrody Start-Up-Med

i

Autor: Szymon Bijak

W trakcie Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach wręczono nagrody Start-Up-Med

Poznaliśmy - w trakcie VIII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych - laureatów konkursu Start-Up-Med 2023.

 W Katowicach już po raz piąty wręczono nagrody Start-Up-Med

W trakcie VIII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, który odbywa się w Katowicach, wręczono nagrody w ramach piątej edycji konkursu Start-Up-Med. 

Do tegorocznej odsłony tego konkursu wpłynęła rekordowa liczba zgłoszeń ‒ ponad 70, z czego 67 zakwalifikowało się do kolejnego etapu. Celem tego konkursu jest wybór i nagrodzenie start-upów, które tworzą najbardziej kreatywne innowacje produktowe lub procesowe, o istotnym znaczeniu dla pacjentów i systemu opieki zdrowotnej. 

W czwartek, 9 marca - przed ogłoszeniem wyników - zaprezentowano jedenaście projektów, które zostały nominowane do tegorocznego finału.

Wyróżnienia Start-Up-Med przyznawane są w dwóch kategoriach: 

  • Start-up
  • Ośrodek medyczny/naukowy 

W tym roku triumfowali: firma Diagendo (za EndoRNA - diagnostyka endometriozy z wykorzystaniem techniki qRT-PCR) oraz Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku (za ZWR-HOSPANEL, czyli autorski interfejs dotykowy dla urządzeń WelchAllyn, który usprawnia pracę Zespołu Wczesnego Reagowania). 

Z kolei w głosowaniu internetowym czytelników portalu "Rynek Zdrowia" wyróżnienia otrzymali natomiast: NABIO Medical Technologies oraz ponownie Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku. 

Patronem medialnym VIII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych jest Poradnik Zdrowie

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE