Wiadomości

W Tarnowskich Górach stanął pierwszy butelkomat. Można go znaleźć w sklepie Kaufland

W marcu rozpoczął się mini remont sklepu Kaufland w Tarnowskich Górach. Dzięki niemu zagospodarowano dodatkową przestrzeń. Kilka dni temu w markecie pojawił się butelkomat. Co ciekawe, na razie przyjmuje tylko szklane butelki. Ile można otrzymać za jedną sztukę?

Pierwszy butelkomat w Tarnowskich Górach. Stanął w  markecie Kaufland

W marcu w markecie Kaufland przy ulicy Zagórskiej przeprowadzono mały remont. W trakcie niego zdemontowano tablicę ogłoszeń, która znajdowała się po lewej stronie przy wejściu do sklepu. W jej miejsce postawiono pierwszy w mieście butelkomat.

Urządzenie działa tam dopiero od kilku dni. Co ciekawe, butelkomat przyjmuje tylko butelki szklane - po piwach. Wato zaznaczyć, że urządzenie nie akceptuje wszystkich rodzajów butelek, można oddać tam m.in. Harnasie, Tyskie, Żywce, Lechy, Kasztelany i wiele innych.

Cena za jedną butelkę zależna jest od firmy, która ja wyprodukowała. I tak za wszystkie marki otrzymamy 50 groszy za sztukę, natomiast w przypadku skrzynek butelkomat zwróci nam 8 zł, oprócz firmy Fortuna. Za "kistę" tych butelek dostaniemy 12,20 zł.

Po zwrocie butelek należy pobrać paragon i pokazać go w kasie. W razie problemów można zwrócić się do działu informacji, którego pracownicy podejdą i pokażą, jak obsługiwać urządzenie.

Przypomnijmy, że od stycznia 2025 roku w Polsce będzie obowiązywał system kaucyjny. Do każdej plastikowej i szklanej butelki zostanie doliczone 50 groszy. Kwota zostanie zwrócona nam w przypadku, gdy puste opakowanie zwrócimy w sklepie lub butelkomacie.

Zobaczcie w galerii, jak wygląda nowy butelkomat w Tarnowskich Górach.