W Tarnowskich Górach nakręcą film Diabeł. Zdjęcia potrwają dwa tygodnie

i

Autor: Archiwum W Tarnowskich Górach nakręcą film "Diabeł". Zdjęcia potrwają dwa tygodnie

W Tarnowskich Górach nakręcą film "Diabeł". Zdjęcia potrwają dwa tygodnie

W czwartek 2 lutego ekipa filmowa wejdzie na ul. Katarzyny w Tarnowskich Górach, gdzie rozpoczną się zdjęcia do filmu "Diabeł". Zdjęcia będą kręcone przez dwa tygodnie w kilku miejscach. To świetna okazja do tego, aby zobaczyć gwiazdy polskiego kina.

Nakręcą "Diabła" w Tarnowskich Górach. W roli głównej Eryk Lubos

Od 2 do 16 lutego Tarnowskie Góry będą żyły pod dyktando filmowców, którzy będą w tym mieście kręcić film "Diabeł" z Erykiem Lubosem i Piotrem Trojanem w rolach głównych. W roli głównej znajdą się także w tej produkcji Tarnowskie Góry: film pokaże miasto, ciekawe zaułki, park, restaurację, podziemne chodniki, sztolnię oraz wnętrza budynków. Premiera filmu, na produkcję którego miasto wyłożyło ze swej kasy 300 tys. zł, zaplanowana jest na jesień tego roku.

Filmowcy zaczynają prace w Tarnowskich Górach już 2 lutego zdjęciami na ul. Katarzyny. Kolejne dni to: 4 lutego Rynek i okolice, 6 lutego Park Miejski i okolice klubu Onyx, 7, 8, 9 lutego – okolice Rynku, 10 – Wyspiańskiego, 12 – koło Hali Targowej, 16 lutego (ostatni dzień) – parking na Piastowskiej. W trakcie kręcenia poszczególnych scen mieszkańców czekają utrudnienia drogowe. Plany, miejsca, gdzie znajdzie się ekipa filmowa, będą zabezpieczone. W niektórych miejscach ekipa będzie korzystać z silnych reflektorów, zwyżki. Poniżej rozkład jazdy filmowców oraz wstępny opis scen, jakie będą kręcone w danym miejscu. 

Tu będą kręcić film "Diabeł" w Tarnowskich Górach. Rozkład ulic i dat

2 lutego w godz. 14.30-3.30

Świętej Katarzyny od skrzyżowania z ul. Opolską i ul Gen. Hallera. Dodatkowo mogą wystąpić utrudniania w obrębie I LO i skweru, na którym stoi armata.Na ul. Św. Katarzyny kręcone będą sceny nocne, więc filmowcy zainstalują na wysięgnikach oświetlenie. Zwyżki staną na prywatnych posesjach. Kręcona też będzie scena kaskaderska, w czasie której padnie kilka strzałów nieostrymi pociskami.

Nikomu z mieszkańców nie grozi niebezpieczeństwo. Agregaty są wyciszone, nie hałasują. Choć w czasie scen ruch zostanie czasowo wstrzymany, wszyscy mieszkańcy będą mogli dojechać do swoich domów.

4 lutego w godz. 10-22

Utrudnienia w obrębie rynku tarnogórskiego

6 lutego w godz. 6-18.30

Pierwsza lokalizacja: Park Miejski przy barze; utrudnienia w samym Parku, wyłączone boisko przy muszli (parking dla samochodów technicznych).

Druga lokalizacja: klub Onyx, utrudnienia na skrzyżowaniu ul. T Królika, ul. Szymały, ul. Ks. Michała Lewka. Filmowcy proszą, by nie parkować w tych miejscach.

7 lutego w godz. 10-22

Utrudnienia w obrębie rynku tarnogórskiego, ul. Górnicza, ul. Tylna, ul. Krakowska, ul. Piastowska (pierwszy odcinek do sklepu Agricola), ul. Jurczyka, ul. Lompy. Filmowcy proszą, by nie parkować w tych miejscach.

8 lutego w godz. 10-22

Utrudnienia na ul. Karola Miarki. Filmowcy proszą, by nie parkować przy tej ulicy.

9 lutego w godz. 10-22

Utrudnienia na Rynku, ul. Tylnej, ul. Krakowskiej (do foto Melcer).

10 lutego w godz. 10-22

Utrudnienia na ul. Stanisław Wyspiańskiego do skrzyżowania z ul. Gruzełki, ul. Beskidzka.

12 lutego w godz. 8-22

Utrudnienia w obrębie parkingu przy Hali Targowej.

16 lutego w godz. 14.30-2.30

Utrudnienia w centrum na ul. Piastowskiej i w obrębie parkingu przy dawnym kinie Europa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE