W Świętochłowicach powstanie kompleks sportowy

2022-01-18 13:10
Podpisanie umowy
Autor: Natalia Czarnuch

Trzy boiska, w tym boisko wielofunkcyjne, boisko do piłki nożnej oraz siatkówki plażowej, bieżnia lekkoatletyczna i skocznia do skoku w dal powstaną w Świętochłowicach. Dzisiaj, 18 stycznia 2022 roku, prezydent miasta Daniel Beger podpisał umowę z wykonawcą inwestycji.

Kompleks sportowy będzie mieścić się przy Zespole Szkół Ogólnokształcących. Od 2013 nasze boisko jest nieużywane, ponieważ jego stan techniczny nie pozwalał na organizację zajęć. Jest to zatem bardzo ważna inwestycja na naszym terenie - mówi Marzena Grela, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Świętochłowicach. Koszt inwestycji to ponad 180 milionów złotych, a zostanie ona sfinansowana ze środków pochodzących z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Zakończenie budowy kompleksu sportowego planowane jest na czerwiec 2022 roku. Inwestycja jest kierowana do uczniów (...) ale będzie też oczywiście służyła mieszkańcom dzielnicy Chropaczów, którzy również będą mogli korzystać z tej infrastruktury - powiedział prezydent Świętochłowic, Daniel Beger. Dodał również, że kolejną dużą inwestycją w mieście ma być budowa hali widowiskowo-sportowej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE