W Sosnowcu wyburzają szkołę podstawową. Będzie nowa inwestycja

2022-07-25 15:20

Budynek dawnej szkoły w Sosnowcu w centrum miasta zostanie całkowicie wyburzony. Obecnie trwają prace rozbiórkowe. Demontowane są okna, drzwi i wyposażenie wnętrz. Cała szkoła zostanie zrównana z ziemią, a w jej miejsce zostaną wybudowane mieszkania.

Wyburzają szkołę w Sosnowcu

W Sosnowcu trwa wyburzanie budynku dawnej szkoły w centrum miasta przy ul. Teatralnej. Mieścił się tam Zespół Szkół Specjalnych, składający się ze szkoły podstawowej, gimnazjum i zasadniczej szkoły zawodowej. Dzisiaj cały teren został ogrodzony i wyburzane są kolejne obiekty szkoły.

- Nigdy tego nie pojmę. Jak można było zdecydować się na likwidację szkoły. Wiem doskonale, że cały obiekt nie był dobrze przystosowany do potrzeb niepełnosprawnych, ale można go było wyremontować. Teraz w mieście brakuje miejsc w szkołach specjalnych - mówi dawna nauczycielka.

Szkoła została zlikwidowana, a uczniowie przeniesieni do innego budynku na mocy uchwały z 2013 roku. Od tamtego czasu budynek stał opuszczony, aż wreszcie cały teren zakupił deweloper Modena Group z Katowic i wystąpił o pozwolenie na wyburzenie szkoły. Modena specjalizuje się w budowie bloków mieszkaniowych, stąd wiadomo, że cały teren zyska nowe przeznaczenie. Firma nie ujawnia jednak na razie swoich szczegółowych planów związanych z tym miejscem.

Szkoły do wyburzenia

W Sosnowcu sprzedaż obiektów szkolnych ma już tradycję. Niedawno wyburzono szkołę przy ul. Północnej. Dzisiaj na miejscu dawnego boiska szkolnego mieści się sklep Aldi, a na miejscu budynku szkolnego stoi hostel.

Kolejną jednostką do wyburzenia był właśnie Zespół Szkół Specjalnych przy Teatralnej.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE