W Rybniku rusza budowa tymczasowego wiaduktu na ul. Mikołowskiej

i

Autor: UM Rybnik

W Rybniku rusza budowa tymczasowego wiaduktu na ul. Mikołowskiej

10 lutego rozpocznie się budowa tymczasowego wiaduktu na ul. Mikołowskiej w Rybniku. Miasto zapowiada, że mogą pojawić się utrudnienia.

Rybnik i budowa tymczasowego wiaduktu. 10 lutego ruszają prace

W piątek - 10 lutego - rozpocznie się budowa tymczasowego wiaduktu na ul. Mikołowskiej - zapowiedział rybnicki magistrat. 

- Będzie on pełnił funkcję bajpasa utrzymującego ruch pojazdów podczas przebudowy głównego wiaduktu - informuje Agnieszka Skupień, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Rybniku.

Przypomnijmy, że na ul. Mikołowskiej przebudowany zostanie zarówno most nad rzeką Rudą, jak i wiadukt drogowy. Tymczasowy obiekt zapewni więc, w tym miejscu, przejezdność drogi. Jednak późniejsza budowa mostu nad rzeką będzie się wiązała z koniecznością korzystania przez kierowców z objazdów. 

Prace łącznie wyniosą ok. 23,4 mln zł, z czego 10 mln stanowi dofinansowanie rządowe. Za realizację inwestycji odpowiada Przedsiębiorstwo Inżynieryjne "IMB-Podbeskidzie" Spółka z o.o. ze Skoczowa. Termin zakończenia prac zaplanowano na drugą połowę października tego roku.

- Kierowców podróżujących ulicą Mikołowską prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie placu budowy. Za utrudnienia przepraszamy - informuje UM w Rybniku. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE