W Rudzie Śląskiej powstaną nowe mieszkania komunalne

2022-01-14 17:34
Mieszkania komunalne w Rudzie Śląskiej
Autor: Natalia Czarnuch pixabay

52 mieszkania komunalne zostaną wybudowane przy ul. Bankowej w Rudzie Śląskiej. Koszt zakresu robót to prawie 18,5 miliona złotych. W większości zostanie on sfinansowany z dotacji z Banku Gospodarstwa Krajowego, a także z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W Rudzie Śląskiej powstaną dwa budynki z podziemnymi garażami i przestrzenią rekreacyjną pośrodku. To 52 nowych lokali komunalnych. Plac budowy dla tej inwestycji został już przekazany - wykonawcę wyłoniono w przetargu. Koszt zakresu robót to prawie 18,5 mln zł. W większości zostanie on sfinansowany z dotacji z Banku Gospodarstwa Krajowego, a także z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.By ubiegać się o mieszkanie komunalne trzeba złożyć wniosek o przydział lokalu i wykazać dochody finansowe. Co roku dane te trzeba aktualizować. Urząd Miasta w Rudzie Śląskiej zachęca do obserwowania Biuletynu Informacji Publicznej, w którym informuje o nowych lokalach. Każde mieszkanie komunalne można wcześniej osobiście obejrzeć.

Zakończenie budowy inwestycji nowych mieszkań komunalnych przy ulicy Bankowej planowane jest na początek września 2023 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE