Parking Piekary

i

Autor: UM Piekary Śląskie

Wiadomości

Mieszkańcy Piekar Śląskich czekali na to od lat. Ruszyła ważna inwestycja. Ułatwi życie wielu osobom

Na osiedlu Wieczorka w Piekarach Śląskich powstaje nowy parking. Inwestycja realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego. Dzięki niej mieszkańcy zyskają kilkadziesiąt nowych miejsc parkingowych.

Parking w Piekarach Śląskich. Pojawi się kilkadziesiąt nowych miejsc

Na tę inwestycję mieszkańcy Piekar Śląskich czekali od dawna. Na osiedlu Wieczorka w rejonie między ulicami Maczka i Waculika rozpoczęła się budowa nowego parkingu. Powstanie tam łącznie 51 nowych miejsc, w tym 4 dla osób z niepełnosprawnościami.

W ramach inwestycji powstaną nie tylko nowe miejsca parkingowe, ale również drogi manewrowe o szerokości 5,50 m, które zostaną wykonane z kostki betonowej w kolorze szarym. Wzdłuż jezdni manewrowych oraz miejsc postojowych wykonane zostanie odwodnienie w postaci wpustów ulicznych oraz kanalizacji deszczowej. Przy parkingu zamontowane zostanie również oświetlenie.

Miejsca postojowe powstaną z płyt ażurowych. Jezdnie oraz miejsca postojowe otoczone będą zieleńcem, w którym pojawią się nasadzenia - informuje piekarski magistrat.

Koszt inwestycji został zaktualizowany i oszacowano go na 800 tysięcy złotych, choć początkowo jego wycena wynosiła 645 tys. zł. Inwestycja powstaje w ramach Budżetu Obywatelskiego. Przypomnijmy, że w ramach BO 2022 zgłoszone zostały 33 projekty. Parking na os. Wieczorka okazał się bezapelacyjnym zwycięzcą. Jego autorem jest społecznik Marcin Kobyłecki.

Zakończenie inwestycji planowane jest na przełomie marca i kwietnia 2024 r. Zobaczcie na zdjęciach, na jakim etapie prac jest inwestycja.